PKO Ekstraklasa. Remis Legii w ostatnim sparingu

Legia Warszawa w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej zremisowała na własnym boisku z Wisłą Płock 1:1. Gola dla wicemistrzów Polski zdobył Jose Kante. Trafienie dla Nafciarzy zaliczył Mateusz Szwoch.

Karol Wasiek
Jose Kante WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Jose Kante
Spotkanie Legii Warszawa z Wisłą Płock odbyło się przy Łazienkowskiej 3 i było zamknięte dla kibiców i mediów. Trenerzy Aleksandar Vuković i Radosław Sobolewski sprawdzali ostatnie ustawienia przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Drużyny zagrały w najsilniejszych składach.

Do przerwy gra toczyła się pod dyktando Legii, która dopiero w 40. minucie otworzyła wynik meczu. Gola na wagę prowadzenia uzyskał Jose Kante. Po przerwie szybko wyrównał jednak Mateusz Szwoch, były piłkarz warszawskiego zespołu. Później gra toczyła się głównie w środku boiska, brakowało klarownych sytuacji do strzelenia bramek.

Legia w pierwszej kolejce rundy wiosennej zagra z ŁKS-em Łódź, z kolei Wisła zmierzy się z Pogonią Szczecin.

Legia - Wisła 1:1 (1:0)