Jakub Kisiel przeszedł do Legii Warszawa. W listopadzie... pobili go kibole tego klubu

Reprezentant Polski do lat 17 Jakub Kisiel został zawodnikiem Legii Warszawa. Ze stołecznym klubem związał się trzyletnim kontraktem. W listopadzie został pobity przez pseudokibiców tego zespołu.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Jakub Kisiel PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Jakub Kisiel
Jakub Kisiel opuścił Polonię Warszawa i związał się trzyletnim kontraktem z innym stołecznym klubem - Legią. Został piątym reprezentantem Polski U17, który będzie bronił barw "Wojskowych". Oprócz niego w zespole są także Ariel Mosór, Szymon Włodarczyk, Jakub Kwiatkowski i Radosław Cielemęcki.

- Obserwowaliśmy go od dawna, zarówno w klubie, jak i reprezentacji. Uważamy, że ma duży potencjał, jego atuty to czytanie gry, ustawienie, ma dobre warunki fizyczne. Liczymy, że w Legii będzie dalej się rozwijał - powiedział Dyrektor Akademii Legii, Jacek Zieliński w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Pod koniec listopada "Super Express" poinformował o pobiciu młodego piłkarza Polonii przez pseudokibiców Legii. Tym graczem był... Jakub Kisiel, a więc nowy nabytek "Wojskowych". Te doniesienia potwierdził wówczas Grzegorz Popielarz ze stowarzyszenia KS Polonia Warszawa.

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga. Mocne słowa po debiucie Piątka. "Trafił z jednej upośledzonej drużyny do innej!"

- Zwyzywali Kubę od ch*** i ku***, krzyczeli: "uważaj, gdzie trenujesz". W końcu został uderzony, a jego bliscy potraktowani gazem - mówił Popielarz w rozmowie z "SE".

Niedługo po tym zdarzeniu zatrzymano osobę, która mogła mieć związek z tą sprawą. Rozpoczęto także czynności operacyjne.

Jakub Kisiel swoją przygodę z piłką rozpoczął w Nadnarwiance Pułtusk, skąd przeniósł się do Polonii Warszawa, gdzie występował w Centralnej Lidze Juniorów. Najbliższe trzy lata ma spędzić w Legii.

Czytaj także:
Kamil Kosowski nie jest optymistą. "Nie wierzę, że będziemy mieć silny klub"
Zbigniew Boniek ostro o polskich klubach. "Narzekanie na poziom mnie śmieszy"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×