Otwarcie ofert potencjalnych wykonawców zaplanowano początkowo na 10 lutego. Termin ten został przesunięty na 28 lutego. Urząd miasta potrzebuje dodatkowego czasu, żeby szczegółowo odpowiedzieć na pytania i uniknąć zarzutu o zbyt krótki czas na przygotowanie ofert.
"Pomimo że czas nagli, szacuje się, że prace modernizacyjne zostaną zakończone w terminie, który będzie się wpisywał w harmonogram pozwalający Klubowi na złożenie wniosku i uzyskanie licencji na grę w rozgrywkach Ekstraklasy w kolejnym sezonie" - informuje klub z Częstochowy.
Czytaj także: Maksymilian Rozwandowicz: Raz się nie nadajemy, a raz jesteśmy super
W trwającym sezonie Raków rozgrywa domowe mecze w Bełchatowie. Warunkiem otrzymania licencji na kolejne rozgrywki jest dostosowanie do standardów ekstraklasy stadionu w Częstochowie. Chodzi między innymi o remont szatni, zainstalowanie systemu podgrzewania murawy i zadaszenie co najmniej tysiąca miejsc na trybunach.
Czytaj także: Nenad Bjelica o zwolnieniu z Lecha Poznań. "To nie była decyzja Piotra Rutkowskiego"
Pozbawiony atutu własnego stadionu Raków jest na 11. miejscu w PKO Ekstraklasie po rundzie jesiennej.
ZOBACZ WIDEO: Rzeźniczak przesadził z tweetem o Lechu Poznań. "Przeprosiłem, bo ten wpis był nie na miejscu. Czasem trzeba ugryźć się w język"