PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin wydarła zwycięstwo. Zobacz decydującą bramkę Pawła Cibickiego (wideo)

Pogoń Szczecin przegrywała w Płocku już 0:2. Podopieczni Kosty Runjaica najpierw dogonili swoich rywali, a następnie wydarli zwycięstwo z ich rąk. Decydujące trafienie zapisał na swoim koncie Paweł Cibicki.
Mateusz Kozanecki
Maciej Ambrosiewicz oraz Paweł Cibicki Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Maciej Ambrosiewicz oraz Paweł Cibicki

To było efektowne rozpoczęcie rundy wiosennej w Płocku. Już w 9. minucie wynik spotkania otworzył Giorgi Merebaszwili, a w 71. na 2:0 podwyższył Jakub Rzeźniczak. Wydawało się, że trzy punkty zostaną doliczone na konto gospodarzy.

Po chwili szczecinianie ruszyli jednak w szaloną pogoń za rywalami. Potrzebowali zaledwie kilku chwil, aby doprowadzić do wyrównania - w 77. minucie strzelił Srdjan Spiridonović, a w 80. Marcin Listkowski.

To nie był jednak koniec. Srdjan Spiridonovic dośrodkował do Pawła Cibickiego, a ten zamienił podanie na bramkę. Trzy gole strzelone w pięć minut dały ostatecznie Pogoni zwycięstwo.

Zobacz bramkę Pawła Cibickiego:

Dzięki wygranej Pogoń Szczecin po zakończeniu 21. kolejki na pewno znajdować się będzie w czołowej trójce. Wisła Płock pozostała na ósmej pozycji, ale z zaledwie jednym punktem przewagi nad Jagiellonią Białystok.