Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Przetarg na nową murawę PGE Narodowego przesunięty. Komisja wzięła pod uwagę nasze wątpliwości

O tydzień wydłużono termin składania ofert w przetargu na montaż murawy na Stadionie Narodowym. Firmy mogą składać swoje propozycje do 19.02. Zmiana tej daty to efekt naszych publikacji.
Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
murawa podczas meczu Polska - Słowenia Newspix / Na zdjęciu: murawa podczas meczu Polska - Słowenia

Początkowo przetarg miał zostać rozstrzygnięty 12.02 po godzinie 12, ale pojawiło się kilka kontrowersji. Najważniejsza dotyczyła wymogu udokumentowania demontażu murawy przy dwóch wcześniejszych realizacjach na stadionach powyżej 16 tysięcy widzów. Szefowie PGE Narodowego w Warszawie tłumaczyli, że to o tyle istotne, że murawa musi być ekspresowo i profesjonalnie usunięta.

- Jesteśmy areną wielofunkcyjną, która gości wiele różnorodnych wydarzeń. Nasz kalendarz na ten rok jest napięty, dlatego zależy nam na wykonawcy, który będzie w stanie nie tylko przygotować doskonałą murawę, ale także opróżnić płytę po meczu, abyśmy byli w stanie przygotować się do kolejnego wydarzenia - mówi Monika Borzdyńska, dyrektor ds. Komunikacji, Promocji i Marketingu PGE Narodowego. - Jakość murawy jest jednak dla nas kluczowa - przyznaje. - Uważamy też, że każda profesjonalnie działająca firma będzie w stanie sprawnie zdemontować murawę. Dlatego też, aby zwiększyć konkurencyjność, postanowiliśmy zrezygnować z wymaganego doświadczenia w tym zakresie - przyznaje.

Zapis więc usunięto, ponieważ okazało się, że jedyną polską firmą spełniającą warunki jest... Trawnik Producent, który robił to na Stadionie Narodowym. Pozostałe firmy montowały murawy, ale ich nie demontowały. Szefostwo PGE Narodowego uwzględniło prośbę, gdyż w przeciwnym razie mógłby wybuchnąć kolejny skandal.

W sumie do PGE Narodowego wpłynęło 13 zapytań od dwóch potencjalnych oferentów. Dokonano też kilka innych zmian w specyfikacji przetargu. Jak czytamy w komunikacie: "Uwzględniając zapytania potencjalnych oferentów operator PGE Narodowego wprowadził również inne zmiany w SIWZ, wśród których znalazły się m.in. rezygnacja z minimalnej liczby miejsc siedzących na obiekcie sportowym, na którym oferenci zdobywali doświadczenie, zmiana pH gleby na 6,0-7,0 oraz zmiana minimalnych wymiarów rolki trawy".

Nowy prezes operatora stadionu, Włodzimierz Dola, podkreślał, że chce, aby w przetargu wystartowało jak najwięcej oferentów. Dla Stadionu to sprawa prestiżowa.

ZOBACZ Afera a PGE Narodowym. Upadek króla rawy

ZOBACZ Kontrowersyjny zapis zniknie z przetargu na murawę

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Kibice wyrozumiali wobec korupcyjnych grzechów Cracovii. "Ukarać, ale nie zniszczyć"

Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy podczas EURO 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (3):

 • Gigantu Zgłoś komentarz
  Kto zbudował Narodowy? Najdroższy stadion w Europie, jeżeli spojrzymy na koszt na jedno miejsce. Szedł tam wałek na wałku. Firma Trawnik Producent to też zapewne firma z klucza
  Czytaj całość
  postkomunistycznego i znów miała wygrać, tak byly skonstruowane wszak wymagania, gdyby ktoś nie nagłosnił sprawy...
  • Stelmet_Falubaz Zgłoś komentarz
   Slabo wychodzi wam to klamanie i manipulowanie ostatnio. Kazdy wie ze w Warszawie trzesie lewacka mafia ktora nazywa sie hucznie "opozycja"! Przygladac sie temu przetargowi bo znowu
   Czytaj całość
   walek bedzie!
   • zdzian Zgłoś komentarz
    Działania władców Narodowego przypominają działania pisiorów!!! Może trzeba sie temu przyjrzeć???
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×