Sparing. Efektowne zwycięstwo Ruchu Chorzów. "To jeden z najlepszych sparingów"

Po trzech meczach bez wygranej Ruch Chorzów przełamał się i efektownie, bo 5:0 pokonał drugą drużynę Karwiny, wzmocnioną piłkarzami z pierwszego składu.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów Facebook / Ruch Chorzów / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Do inauguracji rundy wiosennej III grupy III ligi pozostały jeszcze trzy tygodnie to forma wicelidera Ruchu Chorzów zwyżkuje.

Niebiescy po trzech spotkaniach bez wygranej przełamali się. Podopieczni Łukasza Berety 5:0 pokonali na wyjeździe drugi zespól MFK Karviny. - Nie patrzymy na wynik w meczu sparingowym. Liczy się gra. Zagraliśmy bardzo dobry mecz. To był jeden z najlepszych z wszystkich sparingów. Karvina grała agresywnie, było kilku zawodników z pierwszego zespołu, więc na pewno prezentowali dobry poziom - cieszył się z gry 14-krotnych mistrzów Polski trener, cytowany przez klubowy portal.

Chorzowianie w meczu już po czterech minutach prowadzili 2:0. Do przerwy dołożyli jeszcze jedno trafienie, a w końcówce spotkania dwa kolejne.

Kolejny sparing Ruch rozegra w środę. Rywalem Niebieskich będzie Ruch Radzionków. Z kolei w sobotę chorzowianie zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec.

MFK II Karvina - Ruch Chorzów 0:5 (0:3)
0:1 - Mateusz Winciersz 1'
0:2 - Mariusz Idzik 4'
0:3 - Mariusz Idzik 40'
0:4 - Giorgi Tsuleiskiri 85'
0:5 - Giorgi Tsuleiskiri 90'

MFK II Karwina: (skład wyjściowy) Neuman - Vlachovsky, Hujo, Blagogee, Kouril, Galuska, Mangabeira, Tijani, Petkov, Bielan, Kaczmarczyk.