La Liga. Real Madryt - Celta Vigo. Królewscy zgubili dwa punkty!

Real Madryt przegrywał do przerwy z Celtą Vigo. Wydawało się, że po zmianie stron wszystko wróciło do normy, Królewscy prowadzili 2:1. Cztery minuty przed końcem goście wyrównali. Real nad Barceloną ma już tylko punkt przewagi.

Michał Piegza
piłkarze Realu Madryt PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
W sobotę swój mecz wygrała Barcelona i zrównała się punktami z Królewskimi. Niedzielny rywal drużyny z Madrytu Celta po sobotnich i niedzielnych spotkaniach znalazł się w strefie spadkowej.

Od początku przeważali gospodarze, ale gola zdobyli goście. W 7. minucie Iago Aspas prostopadle zagrał do Fiodora Smołowa, a ten precyzyjnym uderzeniem z pola karnego trafił do siatki.

Po stracie bramki Real zaatakował, gospodarze uzyskali zdecydowaną przewagę, ale gola nie potrafili zdobyć. W 17. minucie z ok. 30 metrów tuż ponad bramką huknął Casemiro.  Z kolei w 40. minucie po dograniu Edena Hazarda z pięciu metrów w bramkę nie trafił Gareth Bale.

Minutę przed przerwą drugą bramkę powinni zdobyć goście. Po dograniu z rzutu wolnego strzał Josepha Aidoo kapitalnie obronił Thibaut Courtois.

Real do remisu mógł doprowadził cztery minuty po przerwie. Do siatki trafił Sergio Ramos, ale był na metrowym spalonym. Wszystko zgodnie z przepisami wydarzyło się w 52. minucie. Wówczas z linii końcowej na dwunasty metr piłkę wycofał Marcelo, a Toni Kroos precyzyjnym strzałem przy słupku zdobył gola.

Królewscy atakowali i po kolejnych trzynastu minutach wyszli na prowadzenie. Ruben Blanco niepotrzebnie sfaulował goniącego piłkę Hazarda i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Ramos.

Prowadząc gospodarze nie pozwalali na zbyt wiele Celcie i  wydawało się, że bez większych problemów dowiozą wygraną do końcowego gwizdka sędziego. Tymczasem na cztery minuty przed końcem goście niespodziewanie wyrównali. Denis Suarez prostopadle zagrał do wprowadzonego chwilę wcześniej Santi Miny, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Courtoisa.

Gospodarze po stracie bramki rzucili się do ataku. W 88. minucie z czterech metrów ponad bramką uderzył Karim Benzema. Trzy minuty później strzał Francuza z pola karnego odbił Blanco. Klarowniejszej okazji Królewscy już sobie nie stworzyli i musieli pogodzić się z remisem.

Real Madryt w La Liga ma już tylko punkt więcej od Barcelony.

Real Madryt - Celta Vigo 2:2 (0:1)
0:1 - Fiodor Smołow 7'
1:1 - Toni Kroos 52'
2:1 - Sergio Ramos (k.) 65'
2:2 - Santi Mina 86'

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Fede Valverde, Casemiro, Toni Kroos (81' Luka Modrić) - Gareth Bale (84' Ferland Mendy), Karim Benzema, Eden Hazard (73' Vinicius Junior).

Celta Vigo: Ruben Blanco - Joseph Aidoo, Jeison Murillo, Nestor Araujo - Kevin Vazquez (55' Pione Sisto), Rafinha, Okay Yokuslu, Filip Bradarić (83' Santi Mina), Lucas Olaza - Iago Aspas, Fiodor Smołow (70' Denis Suarez).

Żółte kartki: Bale, Carvajal (Real) oraz Olaza, Yokuslu (Celta).