Brutalna bitwa między kibicami podczas meczu w Argentynie. W ruch poszły noże (wideo)

Dwie grupy kibiców argentyńskiego klubu Nueva Chicago starły się na początku ligowego spotkania z Temperley. Dwie osoby trafiły do szpitala, a sędzia musiał na chwilę przerwać mecz.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Bójka kibiców w Argentynie YouTube / TyC Sports / Bójka kibiców w Argentynie
Do starć doszło już w 2. minucie meczu Primera Nacional (druga liga w Argentynie) pomiędzy klubami Nueva Chicago i Temperley. W pewnym momencie rozległa się regularna bitwa, przez którą sędzia przerwał spotkanie. Część kibiców uciekała z sektora, a do bójek dochodziło zarówno na trybunach, jak i poza stadionem.

Na telewizyjnych nagraniach widać, że część chuliganów do ataków używała noży i kijów. Arbiter wznowił spotkanie po ok. dziesięciu minutach po tym jak otrzymał sygnał od policji, że sytuacja została opanowana.

Według pierwszych doniesień dwie ranne osoby trafiły do szpitala. Na razie służby aresztowały dwie osoby. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Według argentyńskich mediów w bójkach uczestniczyły dwie grupy kibiców Nueva Chicago.