MLS. Adam Buksa imponuje w USA. Polak zabłysnął w meczu sparingowym

Za Adamem Buksą kolejny występ w barwach New England Revolution. Tym razem reprezentant Polski zabłysnął w meczu sparingowym przeciwko Portland Timbers. Strzelił bramkę, ostemplował poprzeczkę, a ponadto wywalczył rzut karny. Jego zespół wygrał 3:1.

Mateusz Domański
Adam Buksa Getty Images / David L. Ryan/The Boston Globe / Na zdjęciu: Adam Buksa
Adam Buksa daje się poznać w USA z bardzo dobrej strony. W wygranym sparingu jego zespołu z Portland Timbers (3:1) pokazał kawałek futbolu z najwyższej półki. Co ważne, Polak był aktywny na boisku i zapisał się w protokole meczowym.

Pierwszego gola w opisywanym meczu kontrolnym zdobyła ekipa Portland Timbers. To właśnie Adam Buksa stanął przed doskonałą szansą na wyrównanie. Niestety, trafił jedynie w poprzeczkę i musiał szukać kolejnych szans na zdobycie gola. W ostatnich minutach pierwszej połowy reprezentant Polski wywalczył rzut karny, który został zamieniony na bramkę.

Druga połowa przyniosła upragnione trafienie Adama Buksy. W tym miejscu warto odnotować, że to już drugi gol Polaka w barwach New England Revolution. W poprzednim meczu kontrolnym również udało mu się pokonać golkipera drużyny przeciwnej, co jest dobrym zwiastunem na przyszłość.

Poważne granie jednak dopiero przed Buksą. Jego formę zweryfikują rozgrywki ligowe. Nowy sezon Major League Soccer dla ekipy New England Revolution ruszy 29 lutego, kiedy to zespół Polaka zagra na wyjeździe z Montreal Impact. Początek rywalizacji o godzinie 21:00.