KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Wisła. Jest odpowiedź gości ws. biletów

Zamieszanie biletowe przed 199. derbami Krakowa. Cracovia postawiła warunki, na które nie zgadza się Wisła. Goście chcą uzyskać regulaminową pulę bez dodatkowych wymogów.
Dawid Borek
Dawid Borek
Kibice Cracovii WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Kibice Cracovii

Cracovia poinformowała Wisłę, że przekaże jej 450 biletów na sektor gości, ale jednym z warunków wejścia kibiców Białej Gwiazdy na stadion przy Kałuży 1 jest uiszczenie przez nich depozytu na poczet ewentualnych zniszczeń. Mowa o 45 tys. zł.

Nauczona złym doświadczeniem Cracovia chce w ten sposób zabezpieczyć się przed problemami z wyegzekwowaniem pieniędzy na naprawę szkód.

W przeszłości Biała Gwiazda pokrywała koszty napraw sektora gości przy Kałuży 1 dopiero po interwencji Piłkarskiego Sądu Polubownego. A zdarzyło się też, że Cracovia w ogóle nie odzyskała pieniędzy przeznaczonych na odnowienie sektora po wizycie kibiców Wisły.

ZOBACZ WIDEO: Odwiedziliśmy bazę reprezentacji Polski na Euro 2020! Zobacz, jak będą mieszkać kadrowicze

Takie stanowisko Cracovii przed 199. derbami Krakowa spotkało się buntem kibiców Wisły. "Zachowanie klubu z drugiej strony Błoń jest po prostu skandaliczne. [...] Z naszej strony decyzja może być tylko jedna: nie idziemy na derby" - ogłosili fani z Ultra Wisła.

Z warunkami Cracovii nie zgadza się też Wisła. "Informujemy, że Wisła Kraków SA oczekuje od MKS Cracovii, zgodnie z obowiązującymi regulacjami, przekazania biletów na najbliższy mecz derbowy, stanowiących 5 proc. liczby udostępnionych miejsc bez dodatkowych warunków" - oświadczyła Biała Gwiazda w komunikacie.

Okazuje się, że wcześniej Cracovia przedstawiła lokalnemu rywalowi przepisy, na mocy których ustaliła opisywane wymogi przed derbami Krakowa.

"Wczoraj, tj. w poniedziałek Wisła Kraków otrzymała od nas kolejne oficjalne pismo dot. warunków wejścia kibiców na derby. Swoje argumenty/oczekiwania poparliśmy konkretnymi przepisami. Odpowiedź dostaliśmy na Twitterze..." - napisał na Twitterze Przemysław Staniek, rzecznik prasowy Cracovii.

199. derby Krakowa odbędą się 3 marca. Początek spotkania Cracovia - Wisła o 20:30.

Zobacz też:
PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków. Alon Turgeman złamał kość sześcienną stopy
PKO Ekstraklasa. Frekwencja na stadionach piłkarskich. Legia i Wisła daleko przed resztą stawki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×