Liga Mistrzów 2020. Arkadiusz Milik po Napoli - FC Barcelona. "Zabrakło tylko słowa"

W pierwszym meczu 1/8 finału LM Napoli zremisowało na własnym stadionie z FC Barcelona 1:1. W drugiej połowie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, który o spotkaniu napisał w mediach społecznościowych.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Arkadiusz Milik Getty Images / Harry Langer / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Przez długi czas SSC Napoli skutecznie powstrzymywało akcje FC Barcelona. Do tego jedyną sytuację w pierwszej połowie po zagraniu Piotra Zielińskiego wykorzystał Dries Mertens. Zwycięstwo gospodarzom wydarł Antoine Griezmann, który po przerwie wykorzystał składną akcję gości. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ.

Arkadiusz Milik zdaje sobie sprawę, że Napoli było blisko wygranej z faworytem. "Serce, pasja, ciężka praca. Zabrakło tylko słowa zwycięstwo. Forza Napoli" - napisał na Instagramie po włosku, angielsku i polsku.

Spotkanie z Barceloną Milik rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się dopiero po przerwie, tuż przed stratą gola. Reprezentant Polski ożywił poczynania gospodarzy, był nawet bliski asysty, ale po jego zagraniu świetną sytuację zmarnował Jose Callejon.

25-latek żałuje, że przez ostatnią drobną kontuzję stracił miejsce w podstawowym składzie. O swojej sytuacji mówił przed kamerami Polsatu Sportu (więcej TUTAJ). Rewanżowe spotkanie Napoli z Barceloną odbędzie się 18 marca o godzinie 21.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy w rewanżu Arkadiusz Milik powinien wybiec w podstawowej jedenastce?