Bundesliga. Twitter po aferze w meczu Hoffenheim - Bayern. "W Polsce byłoby to niemożliwe"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ARMANDO BABANI / Piłkarze Bayernu Monachium proszą, żeby kibice usunęli skandaliczne transparenty

Piłkarze TSG 1899 Hoffenheim i Bayernu Monachium zaprotestowali przeciwko zachowaniu ultrasów mistrzów Niemiec. "Mam za małą wyobraźnię, żeby wyobrazić sobie analogiczną sytuację u nas" - napisał na Twitterze Michał Pol, dziennikarz WP SportoweFakty.

"Wszystko po staremu. DFB łamie słowo. Hopp był i będzie sku***" - tak wyglądał transparent wywieszony przez ultrasów Bayernu Monachium. Ostatecznie mistrzowie Niemiec zwyciężyli w wyjazdowym spotkaniu 6:0, ale w końcówce razem z TSG 1899 Hoffenheim zaprotestowali przeciwko zachowaniu kibiców, przez kilka minut wymieniając podania w środku pola.

Niemieckie media zgodnie wydarzenia te określiły mianem skandalu. Na profilu Bayernu na Twitterze sam wynik meczu określono jako "drugorzędny". "Z powodu nienawistnych transparentów atakujących Dietmara Hoppa gra została przerwana. Po powrocie na boisko drużyny wymieniały między sobą podania" - czytamy.

Michał Pol, dziennikarz WP SportoweFakty uznał, że nie potrafiłby sobie wyobrazić podobnej sytuacji u nas. Czy gdyby pojawił się podobny transparent u nas, to czy do kibiców ruszyłaby drużyna?

Podobnego zdania jest Marek Wawrzynowski. Według niego w Polsce doping sprowadza się zresztą do obraźliwych haseł

Patryk Mirosławski, który komentował ten mecz w Eleven Sports, stwierdził, że spotkanie przejdzie do historii.

"Według mnie to przełomowy precedens" - ocenił Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska. Interwencja samych sportowców i władz klubu to coś niespotykanego.

Z zupełnie innej strony do tych wydarzeń podszedł Paweł Mogielnicki z 90minut.pl. Jak się okazuje wymiana podań, do której doszło w ramach protestu przeciwko zachowaniu kibiców, nie jest niczym przyjemnym dla... statystyków.

Czytaj też: Skandaliczne zachowanie kibiców Bayernu. Mecz przerwany przez wulgarne transparenty Sprawdź, dlaczego sędzia przerwał mecz TSG 1899 Hoffenheim z Bayernem Monachium (wideo)

Czy Bayern powinien zostać ukarany za zachowanie kibiców?