Kokpit Kibice

La Liga. Dyrektor generalny CD Leganes zarażony koronawirusem

Martin Ortega, dyrektor generalny Leganes, został zarażony koronawirusem. Wszyscy, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt, zostali poddani kwarantannie.
Marcin Borciuch
Marcin Borciuch
zespół CD Leganes Getty Images / DeFodi Images / Na zdjęciu: zespół CD Leganes

Martin Ortega, dyrektor generalny klubu CD Leganes, jest zarażony koronawirusem. Oba wyniki badań były pozytywne. Hiszpan czuje się jednak dobrze, a klub zadeklarował pełne wsparcie w walce z wirusem.

Ponadto wszyscy, którzy mieli z Ortegą bezpośredni kontakt, zostali poddani kwarantannie. Treningi pierwszego zespołu zostały zawieszone, choć piłkarze i trener nie widzieli się z dyrektorem generalnym klubu w ostatnich dniach.

Leganes wydało też oświadczenie, według którego zaleciło wszystkim piłkarzom i pracownikom pozostać w Madrycie i nie wychodzić z domów. Niezastosowanie się do zaleceń grozi sankcjami.

Dodatkowo w oświadczeniu klub przedstawił kilka środków zapobiegawczych. Leganes odradza dzielić się jedzeniem, napojami i rzeczami osobistymi. Zaleca też ograniczyć wizyty, które nie są konieczne, zachować odległość co najmniej dwóch metrów od innych osób i regularnie myć ręce m.in. przed i po posiłku oraz po kaszlu.

Przypomnijmy także, że najbliższe dwie kolejki La Ligi zostały odwołane.

Czytaj też:
FC Barcelona zawiesza treningi
Kwarantanna w Realu Madryt

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×