Koronawirus. Kibice Miedzi Legnica ruszyli na pomoc koledze. Jego matka zmarła we Włoszech

Kibice Miedzi Legnica zaangażowali się w nietypową akcję. Chcą pomóc w sprowadzeniu do Polski ciała matki jednego z nich. Kobieta zmarła we Włoszech. Pracowała tam jako pielęgniarka w szpitalu.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Kibice Miedzi Legnica ruszyli na pomoc koledze Jego matka zmarła we Włoszech Materiały prasowe / pomagam.pl / Kibice Miedzi Legnica ruszyli na pomoc koledze. Jego matka zmarła we Włoszech
"Joanna Głowiak zmarła 24 marca. Była pielęgniarką w Sestoli (region Emilia-Romania) i pomagała osobom, które zmagają się z epidemią koronawirusa. Jej organizm nie wytrzymał jednak obciążenia ciągłą pracą i wszystko skończyło się tragicznie - śmiertelnym zawałem serca" - pisze Ewa Lorenc, siostra zmarłej.

Lorenc apeluje w serwisie pomagam.pl o wsparcie finansowe, które pozwoliłoby sprowadzić ciało do Polski i tutaj dokonać pochówku. "Ostatnia droga Joasi" - tak nazywa się utworzona niedawno zbiórka. Potrzeba 30 tys. zł, a do tej pory niespełna 200 osób wpłaciło niemal 8 tys (TUTAJ można wpłacać pieniądze).

Zmarła pielęgniarka była matką kibica Miedzi Legnica, dlatego w akcję zaangażowała się także społeczność fanów I-ligowca. "Pomóżmy chłopakowi w tej trudnej chwili. Pomóżmy sprowadzić ciało jego mamy do Polski i godnie pochować ją wśród swoich bliskich. Na pewno na to zasługuje" - apelują do swoich kolegów sympatycy Miedzi.

- Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o tej tragicznej sytuacji, bez chwili zastanowienia włączyliśmy się do pomocy przy zbiórce pieniędzy. W końcu to mama naszego kolegi po szalu, kumpla z trybun, a w świecie kibicowskim braterstwo to przecież jedno z najbardziej przestrzeganych haseł - powiedział WP SportoweFakty Bartłomiej Żygadło z ośrodka "Kibice Razem Miedź Legnica".

Szybkie działania przynoszą już wymierne efekty. - Na początek podaliśmy informację na portalach społecznościowych, w tym m.in. na profilu na Facebooku. Do tego doszły regionalne media i mamy już fajny odzew. Na tę chwilę, w niecałe 20 godzin udało się uzbierać blisko 8 tys. zł. Potrzeba aż 30 tys., ale wiemy, że damy radę. "Razem możemy wszystko" - to hasło jest z kibicami Miedzi odkąd powstał w Legnicy ośrodek "Kibice Razem" i w takich właśnie sytuacjach sprawdza się ono idealnie - dodał.

Działania fanów z Legnicy to nie tylko wspomniana zbiórka. - Całkiem niedawno kibice z grupy "Ultras Miedź" przekazali legnickim ratownikom medycznym sprzęt do walki z koronawirusem o wartości 15 tys. zł - zaznaczył Żygadło.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×