Ligue 1: Zwycięstwo AS Nancy, niespodzianka w pojedynku beniaminków

W najciekawszych sobotnich spotkaniach AS Nancy pokonało AS Monaco, a RC Strasbourg niespodziewanie przegrał z FC Metz. W zespole AJ Auxerre, w meczu z RC Lens w 67. minucie na boisku pojawił się Ireneusz Jeleń. Polak nie wpisał się jednak na listę strzelców, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Piotr Robaczyński

W sobotę kibice nie obejrzeli bramek aż na czterech stadionach, a z wywalczenia zaledwie jednego punktu nie mogą być zadowoleni m.in. piłkarze Valenciennes, którzy nie potrafili pokonać Lille OSC. Wynikiem 0:0 zakończył się także ciekawie zapowiadający się pojedynek dwóch drużyn z górnej części tabeli - OGC Nice i Le Mans.

Na trzeciej pozycji w tabeli umocniło się AS Nancy. Drużyna ta pokonała na własnym stadionie AS Monaco i powiększyła przewagę nad kilkoma rywalami, którzy będą liczyli się w walce o czołowe lokaty w Ligue 1.

Cenne trzy punkty wywalczyły także zespoły Rennes, FC Sochaux i FC Metz. Podopieczni Yvona Pouliquena po emocjonującej końcówce ograli innego beniaminka - RC Strasbourg.

Powodów do radości nie będzie miała drużyna Ireneusza Jelenia. Nie wykorzystała ona okazji do oddalenia się od strefy spadkowej, zaledwie remisując z niżej notowanym RC Lens. 26-letni napastnik na boisku pojawił się dopiero w drugiej części spotkania, w 67. minucie zastąpił Kevina Lejeune.