Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Koronawirus. Niemcy. Rafał Gikiewicz: Lekarze są bohaterami, chciałem się odwdzięczyć

- Lekarze są bohaterami, a w tym w szpitalu była operowana moja żona, więc chciałem się odwdzięczyć - mówi nam Rafał Gikiewicz. Piłkarz Unionu Berlin ufundował posiłki personelowi szpitala w Koepenick i jednym gestem zrobił dwa dobre uczynki.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Rafał Gikiewicz Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

W niedzielę piłkarz Unionu Berlin podarował pizze, dania obiadowe, sałatki owocowe i zapas wody dla porannej i popołudniowej zmiany oddziału intensywnej terapii szpitala w Koepenick, jednej z dzielnic Berlina. "Mocna akcja!" - napisał "Kicker", największa piłkarska gazeta w Niemczech.

- Przekazaliśmy jedzenie na oddział, na którym ludzie walczą z wirusem codziennie dwadzieścia cztery godziny na dobę. Lekarze teraz są bohaterami i chciałem się im jakoś odwdzięczyć - mówi nam Rafał Gikiewicz.

- Wybrałem ten szpital z dwóch powodów. Po pierwsze, mieszkam w jego okolicy. Po drugie, w zeszłym roku w tym szpitalu pomogli mojej żonie, zoperowali ją, więc miałem drugi powód do okazania wdzięczności - zdradza nam 32-latek.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Trudna sytuacja finansowa polskich klubów. Wznowienie rozgrywek rozwiąże sporo problemów

Jak się okazuje, Gikiewicz za jednym razem zrobił dwa dobre uczynki. Posiłki, które przekazał szpitalowi, zamówił u lokalnego restauratora Amera Tankovicia, który w czasie epidemii - jak cała branża gastronomiczna - znalazł się w trudnej sytuacji.

- Prowadzi knajpkę na osiedlu, na którym mieszkam. Też ma teraz problemy, więc w ten sposób go wspomogłem. Zresztą, on sam mieszka w Berlinie dwadzieścia pięć lat i też był gotowy do pomocy personelowi medycznemu - mówi Gikiewicz i puentuje: - Musimy się wszyscy wspierać w tym czasie. Tylko tak wszystko się odrodzi na nowo.

Gikiewicz w czasie pandemii daje innym dobry przykład. Gdy w połowie marca rozgrywki Bundesligi zostały zawieszone, był pierwszym piłkarzem niemieckiej ekstraklasy, który zadeklarował publicznie, że zrzeknie się części wynagrodzenia, by jego klub w jak najmniejszym stopniu odczuł ekonomiczne skutki przerwy w rozgrywkach. Więcej TUTAJ.

- To bardzo dobry znak od Rafała. I najważniejsze - jest to jego własna inicjatywa. Rafał jest inteligentny, on myśli, analizuje. I jak tu mówimy w Niemczech, nie patrzy tylko w swój talerz. On zawsze myśli o innych. To modelowa postawa, modelowe zachowanie - mówił nam o tym geście Polaka Uwe Bremer, berliński dziennikarz z 30-letnim stażem. Więcej TUTAJ.

Czytaj również -> Bracia Gikiewicz - to jest ich czas

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy podoba Ci się postawa Rafała Gikiewicza w czasie pandemii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (8):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×