Liga białoruska: BATE Borysów rozpędza się. Kapitan obrał kurs na zwycięstwo

Igor Stasiewicz poprowadził BATE Borysów do zwycięstwa 3:1 z Niemanem Grodno. Kapitan zespołu strzelił gola, a przy pozostałych asystował.

piłkarze BATE Borysów Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: piłkarze BATE Borysów
W dniu 24. urodzin BATE Borysów odniosło dotychczas najwyższe zwycięstwo w sezonie 3:0 z FK Mińsk. Przedstawiciele eksportowego zespołu z Białorusi ponownie szukali pozytywnych fluidów i przypomnieli, że 3 maja 2014 roku doszło do inauguracji ich stadionu. W szóstą rocznicę tego wydarzenia podjęli Niemana Grodno.

Piłkarze z Grodna jeszcze w tym miejscu nie wygrali, a generalnie ich ostatnie zwycięstwo z BATE było w październiku 2013 roku. Od tego czasu doszło do 18 spotkań drużyn i etatowy uczestnik europejskich pucharów nie dał się ani razu pokonać.

BATE rozpoczęło mecz od mocnego uderzenia i po nieco ponad kwadransie prowadziło 2:0. Duża w tym zasługa Igora Stasiewicza, który asystował przy golu Bojana Dubajicia, a następnie wykonał rzut karny. Wszystko zdawało się być pod kontrolą gospodarzy, mimo to w 31. minucie dali się zaskoczyć. Gleb Rassadkin strzelił gola kontaktowego na 1:2 i podgrzał temperaturę widowiska przed jego drugą połową.

BATE pozwoliło złapać rytm przeciwnikowi, przez co jego prowadzenie stało się niepewne. W Niemanie wyróżniał się Wołodymyr Kowal, była gwiazda Fortuna I ligi. Ukrainiec przetestował Denisa Szczerbickiego dwoma strzałami. Gospodarze ostatecznie uspokoili sytuację golem Pawła Nechajczika na 3:1 w 70. minucie. Asystował ponownie najważniejszy zawodnik meczu - Stasiewicz.

Niepokonane od pięciu kolejek BATE znalazło się na trzecim miejscu w tabeli. Do lidera FK Słuck traci trzy punkty, a do wicelidera Torpedo-BiałAZ Żodino punkt. W 7. kolejce najlepsze kluby "ostatniej ligi w Europie" solidarnie zwyciężały.

BATE Borysów - Nieman Grodno 3:1 (2:1)
1:0 - Bojan Dubajić 12'
2:0 - Igor Stasiewicz (k.) 17'
2:1 - Gegam Kadimjan 31'
3:1 - Paweł Nechajczik 70'

BATE: Denis Szczerbicki - Jakov Filipović, Zachar Wołkow, Aleksandar Filipović, Bojan Nastić - Jewgienij Jabłonskij - Igor Stasiewicz (80' Hervaine Moukam), Willum Willumsson, Dmitrij Baga (76' Jewgienij Bereżkin), Paweł Nechajczik - Bojan Dubajić (59' Maksim Skawysz).

Nieman: Dmitrij Dudar - Andriej Wasiljew, Aleksiej Legczilin, Danijel Stojković, Jewgienij Leszko (82' Artur Słabaszewicz) - Andriej Jakimow (78' Walerij Żukowski), Paweł Zabelin, Gegam Kadimjan - Zoran Marusić (72' Oleg Muraczew), Wołodymyr Kowal, Gleb Rassadkin.

Żółte kartki: Dubajić (BATE) oraz Zabelin, Kowal, Leszko (Nieman).