Wyspy Owcze. Pewne zwycięstwo lidera. Łukasz Cieślewicz z premierowym trafieniem

NSI Runavik pokonało na wyjeździe EB/Streymur 3:0 i utrzymało pozycję lidera w lidze farerskiej. Swoją pierwszą bramkę w barwach Vikingur Gota strzelił jedyny Polak w rozgrywkach - Łukasz Cieślewicz.

Mateusz Kozanecki
Łukasz Cieślewicz (w środku) Getty Images / Lars Ronbog / Na zdjęciu: Łukasz Cieślewicz (w środku)
Jeszcze tydzień wcześniej Wyspy Owcze były na oczach niemal całej piłkarskiej Europy. W tym państwie niezwykle szybko uporano się z pandemią koronawirusa, dzięki czemu możliwa była inauguracja rozgrywek.

W dniach 16-17 marca odbyła się druga kolejka zmagań w ramach ligi farerskiej, tym razem w cieniu powracającej po dwóch miesiącach przerwy Bundesligi.

W jedynym sobotnim spotkaniu sporo działo się w końcówce. Najpierw w 79. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania po golu Rogviego Joensena. Następnie bramkę na wagę trzech "oczek" dla Klaksviku zdobył Joannes Bjartalid w doliczonym czasie gry.

Niedziela okazała się dniem jednostronnych pojedynków. Kanonadę strzelecką urządzili sobie gracze Vikingur Gota, którzy na otwarcie zremisowali bezbramkowo z Argir. Tym razem zdobyli pięć goli - jeden z nich był autorstwa Łukasza Cieślewicza. To pierwsza bramka Polaka w barwach Vikingur.

Pozycję lidera utrzymało NSI Runavik, które bez większych problemów pokonało na wyjeździe EB/Streymur 3:0. Wynik już w siódmej minucie otworzył 21-letni Morits Heini Mortensen.

Po rozegraniu dwóch serii spotkań na czele klasyfikacji strzelców znajduje się Uros Stojanow. Zawodnik IF Fuglafjordur ma na swoim koncie trzy trafienia.

Trzecia kolejka odbędzie się w dniach 22-24 maja. Vikingur Gota Łukasza Cieślewicza zmierzy się w piątek o godz. 20 z liderem rozgrywek - NSI Runavik.