Bundesliga. Hertha - Union. Tak zaczęło się nieszczęście drużyny Rafała Gikiewicza (wideo)

W 51. minucie piątkowego meczu Bundesligi Hertha Berlin rozwiązała worek z bramkami. Wówczas Rafał Gikiewicz, bramkarz Unionu Berlin, skapitulował po raz pierwszy w tym spotkaniu.

Mateusz Domański
Rafał Gikiewicz Getty Images / Max Maiwald/DeFodi Images / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz
Do przerwy w derbach Berlina mieliśmy bezbramkowy remis. W 51. minucie Hertha Berlin zdołała zmienić rezultat derbów. Wówczas gospodarze przeprowadzili kapitalną akcję. Jordan Torunarigha uruchomił Marvina Plattenhardta, a ten popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem ze skrzydła.

W polu karnym doskonale odnalazł się Vedad Ibisević, który pokonał bramkarza 1.FC Unionu Berlin Rafała Gikiewicza strzałem głową z kilku metrów. W tym momencie rozpoczęły się problemy zespołu Polaka.

Kolejny gol padł już w 52. minucie. Znów pokonany został Gikiewicz, a autorem trafienia został Dodi Lukebakio. Trzecią bramkę dla Herthy odnotowaliśmy w 61. minucie - za sprawą celnego uderzenia Matheusa Cunhy, a w 77. minucie prowadzenie gospodarzy na 4:0 podwyższył Dedryck Boyata.