Bundesliga. Twitter po meczu Hertha - Union. "Nie dziwmy się, że Ibisević jest lepszy od Piątka"

Hertha pokonała w debrach Berlina Union aż 4:0. Kolejny świetny mecz rozegrał Vedad Ibisević, który najprawdopodobniej na dłużej posadzi Krzysztofa Piątka na ławce rezerwowych.

Bartłomiej Bukowski
Krzysztof Piątek Getty Images / Maja Hitij/Bongarts / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
W jednym z hitowych starć 27. kolejki Bundesligi Hertha Berlin rozbiła aż 4:0 Union. Bohaterem spotkania był Vedad Ibisević, który zdobył jedną z bramek, a przy dwóch kolejnych asystował. Świetna forma Bośniaka to zła informacja dla Krzysztofa Piątka, któremu może być bardzo trudno powrócić do wyjściowego składu swojego zespołu. W meczu z Unionem pojawił się na murawie dopiero w 75. minucie.

Początek meczu nie zwiastował jednak takiego pogromu. Do przerwy na tablicy wyników widniało 0:0, a z dobrej strony prezentował się Rafał Gikiewicz, który po sezonie opuści szeregi Unionu. Janusz Michalik z ESPN w przerwie meczu zwracał uwagę, że klub może szybko zatęsknić za Polakiem.

Bohaterem meczu został jednak oczywiście wspomniany już Ibisević. Michał Kołodziejczyk zwrócił uwagę, że nawet gdyby Bruno Labbadia miał słabość do Polaków, to Piątek nie miałby szans wygryźć Bośniaka.

Michał Trela z portalu newonce.sport podkreślił natomiast, że świetna gra Ibisevicia nie powinna dziwić, wszak jest to zawodnik ograny i sprawdzony na poziomie Bundesligi.

Mateusz Majak z Eleven zwraca natomiast uwagę, jak na grę Herthy wpłynęła zmiana szkoleniowca. W przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Juergena Klinsmanna zastąpił bowiem Bruno Labbadia.

Artur Wichniarek, pomimo wysokiego wyniku, docenił natomiast, podobnie jak Janusz Michalik dobrą grę Rafała Gikiewicza.

Bundesliga. Hertha - Union. Tak zaczęło się nieszczęście drużyny Rafała Gikiewicza (wideo)