Fortuna I liga powróciła. Puszcza Niepołomice zdobyła pierwszy komplet punktów

Po 85 dniach przerwy piłkarze w Fortuna I lidze powrócili do gry. Pierwszy komplet punktów trafił do Puszczy Niepołomice, która zwyciężyła 1:0 z Chojniczanką.

radość piłkarzy Puszczy Newspix / Bartek Ziółkowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Puszczy
W terminarzu Fortuna I ligi doszło do rewolucji, ale akurat to jedno nie zmieniło się. Puszcza Niepołomice i Chojniczanka miały rozpocząć 23. kolejkę w marcu i również w czerwcu poszły na pierwszy ogień. Wynik konfrontacji miał istotne znaczenie dla sytuacji na dole tabeli. Ekipa z Małopolski miała małą przewagę nad strefą spadkową, w której mocno okopana jest Chojniczanka.

Puszcza nie mogła pochwalić się dobrymi statystykami w meczach na własnym stadionie. Nowe otwarcie chciała wykorzystać na poprawienie bilansu. Początkowy kwadrans należał do zespołu z Niepołomic, ale rewelacyjnie w bramce Chojniczanki spisywał się Radosław Janukiewicz. Dzięki jego interwencjom pozostało bezbramkowo.

Po przetrwaniu dużego naporu gospodarzy Chojniczanka zaczęła odpowiadać. Ogromne protesty spowodowała sytuacja z 24. minuty. Piłka znalazła się w bramce Puszczy, mimo to sędzia nie uznał gola. Odgwizdanie faulu, w walce o pozycję po dośrodkowaniu, rozwścieczyło podopiecznych Zbigniewa Smółki.

Po 45 minutach było bezbramkowo, choć drużyny grały intensywnie i nie brakowało szans na zmianę wyniku. Rywalizacja była ponadto nerwowa. Raz po raz po pustym stadionie niosły się głośne pretensje wobec sędziego Damiana Sylwestrzaka. Efektem były liczne żółte kartki. Arbiter do końca spotkania z trudem panował nad emocjami krewkich bohaterów "inauguracji".

Na zmianę wyniku trzeba było poczekać do drugiej części. W 68. minucie Jewhen Radionow wymierzył przeciwnikom karę za zmarnowaną niewiele wcześniej stuprocentową sytuację podbramkową i dał Puszczy prowadzenie 1:0. Doświadczony napastnik wykorzystał rozgardiasz w obronie Chojniczanki, dopadł do piłki i bez zastanowienia wkopał ją pod poprzeczkę. Przyjezdni już nie odpowiedzieli na gola Radionowa.

Puszcza Niepołomice - Chojniczanka 1:0 (0:0)
1:0 - Jewhen Radionow 68'

Puszcza: Karol Niemczycki - Erik Cikos, Konrad Stępień, Marcin Stefanik, Mateusz Bartków (85' Michał Czarny) - Longinus Uwakwe (46' Piotr Stawarczyk), Wiktor Żytek - Hubert Tomalski, Michał Klec, Bartłomiej Eizenchart (69' Bartosz Żurek) - Jewhen Radionow

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Jan Mudra, Seweryn Michalski, Martin Klabnik, Krystian Wachowiak - Oskar Paprzycki (77' Janusz Surdykowski), Łukasz Zejdler (65' Bartosz Wolski) - Aleksander Jagiełło, Tomasz Mikołajczak, Aghwan Papikjan - Mateusz Kuzimski

Żółte kartki: Niemczycki, Stefanik (Puszcza) oraz Mikołajczak, Wachowiak, Michalski, Surdykowski, Papikjan (Chojniczanka)

18 Wigry Suwałki 34 7 5 22 27:57 26

Czytaj także: GKS Bełchatów powraca do rywalizacji pod wodzą nowego trenera Marcina Węglewskiego Czytaj także: Rafał Makowski wzmocni Śląsk Wrocław przed nowym sezonem

Czy oba kluby utrzymają się w tym sezonie w Fortuna I lidze?