PKO Ekstraklasa. Górnik - Lechia. Zabrzanie wypuścili trzy punkty. Marcin Brosz: Cofnęliśmy się za nisko

Górnik Zabrze był bliski pokonania Lechii Gdańsk, jednak ostatecznie zremisował 2:2. Po spotkaniu Marcin Brosz co prawda żałował straconych punktów, jednak potrafił docenić wynik piątkowego meczu.

Michał Gałęzewski
Marcin Brosz PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Marcin Brosz
Piłkarze Górnika Zabrze mieli w piątek Lechię Gdańsk na widelcu. - Na pewno szkoda, bo oglądaliśmy bardzo ciekawe widowisko. Grając tak intensywnie w pierwszej połowie, szkoda że do przerwy schodziliśmy z tylko jednobramkowym prowadzeniem. Daliśmy dużo energii i chcieliśmy grać w drugiej połowie podobnie. Cofnęliśmy się jednak za nisko i stąd zmiana gry. Na pewno widowisko było ciekawe, szkoda że nie zostały trzy punkty u nas, jednak szanujemy remis - podkreślił Marcin Brosz, trener klubu z Zabrza.

W ostatnich minutach spotkania, dwa gole dla Lechii Gdańsk zdobył Łukasz Zwoliński. Czego zabrakło Górnikowi? - W końcówce zabrakło bramki Michała Koja, bo mieliśmy swoją szansę. Trudno jest tak grać przez cały mecz. Nie odbieraliśmy piłek tak wysoko, Lechia swoimi zmianami zmieniła obraz meczu - stwierdził Brosz.

- Kluczowe było to, że za mało wykorzystywaliśmy Igora Angulo. Nie dostawał piłek na wolne pole i to coś, co mogliśmy zrobić lepiej. Mecz był dla nas bardzo trudny i emocjonujący. Spotkały się dwa mocne zespoły i zabrakło nam wsparcia trybun. Gdyby kibice byli, końcówka byłaby zdecydowanie inna - dodał.

Po przerwie zabrzanie grali cofnięci, dali się zdominować gdańszczanom. - To nie wyszło z planu, był pomysł wyjścia na 30. metr bramki Kuciaka i szukania rozwiązań z Igorem Angulo, Jirką czy Jimenezem. Odległość między naszą obroną i bramką przeciwnika była zbyt duża, ale przeciwnik postawił wysokie wymagania - podsumował Marcin Brosz.

Czy remis w Zabrzu był sprawiedliwym wynikiem?