PKO Ekstraklasa. Górnik - Lechia. Doskonały powrót Łukasza Zwolińskiego do ligi. Średnio strzela gola co 70 minut

Łukasz Zwoliński był bohaterem Lechii Gdańsk podczas zremisowanego 2:2 meczu z Górnikiem. Piłkarz ten ma doskonałą średnią strzelonych bramek - w 219 minut pokonał od lutego bramkarzy rywali czterokrotnie!

Michał Gałęzewski
Łukasz Zwoliński (z prawej) PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Łukasz Zwoliński (z prawej)
Po pobycie w Chorwacji, Łukasz Zwoliński prezentuje bardzo dobrą formę strzelecką. Co prawda w dwóch pierwszych meczach w barwach Lechii Gdańsk nie strzelał goli, jednak od 26. kolejki jest niezwykle skuteczny - w ciągu trzech spotkań zdobył cztery bramki, mimo że dwa razy zaczynał mecz na ławce.

Łącznie daje mu to jednego gola na niespełna 70 minut, co jest doskonałym wynikiem. Do tego w ostatnich dniach dwukrotnie pokonywał bramkarzy w kluczowych momentach - po jego golu Lechia wyrównała wynik spotkania z Arką Gdynia, w piątek dwukrotnie pokonał bramkarza Górnika, Martina Chudego.

Gdańszczanie przegrywali 0:2, ostatecznie zremisowali 2:2. - Wróciliśmy z dalekiej podróży, ale do samego końca pokazywaliśmy, że możemy wygrać. Zabrakło dosłownie 5-10 minut, żebyśmy strzelili trzecią bramkę. Wywieźliśmy remis, ale to my mamy większy niedosyt niż Górnik - powiedział po spotkaniu Łukasz Zwoliński.

- Na pewno dałem dobrą zmianę i ciesze się z tego, bo napastnikowi zawsze są potrzebne bramki. Fajnie, że kolejny raz strzelam gola i daję sygnał trenerowi. Liczy się efekt końcowy. Szkoda, że nie wygraliśmy, ale to już historia - dodał.

Zwoliński daje więc argumenty, by Piotr Stokowiec na niego postawił od pierwszej minuty. Kolejna szansa napastnika już we wtorek, gdy Lechia podejmie Cracovię.

Czy wysoka forma strzelecka Łukasza Zwolińskiego to zaskoczenie?