Tabela Bundesligi. Bayern Monachium coraz bliżej tytułu, wpadka RB Lipsk

Dziewiąte z rzędu zwycięstwo Bayernu Monachium i wpadka RB Lipsk - to najważniejsze wyniki pierwszych sobotnich meczów 30. kolejki niemieckiej ekstraklasy. Zobacz, jak wygląda po nich tabela Bundesligi.

Maciej Kmita
Robert Lewandowski (z prawej) PAP/EPA / MATTHIAS HANGST / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z prawej)
Po 9 minutach Bayern przegrywał z Bayerem Leverkusen 0:1, ale jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie 3:1, a ostatecznie wygrał na BayArena 4:2, odnosząc dziewiąte z rzędu ligowe zwycięstwo. Znakomita seria sprawiła, że na cztery kolejki przed końcem sezonu zespół Roberta Lewandowskiego jest zdecydowanym liderem Bundesligi i tylko kataklizm odbierze mu kolejne mistrzostwo.

Jedyną drużyną, która może żyć nadzieją na dogonienie Bayernu, pozostaje Borussia Dortmund. Drużyna Łukasza Piszczka wygrała mecz 30. kolejki z Herthą Berlin (1:0) i nie powiększa straty do lidera, która wynosi 7 punktów. W sobotę z pościgu zrezygnował za to RB Lipsk, który w doliczonym czasie gry stracił zwycięstwo z SC Paderborn (1:1) i ma już 11 punktów straty do Bayernu.

Warto odnotować przełamanie 1.FSV Mainz 05, który pokonując Eintracht Frankfurt (2:0), wygrał po raz pierwszy od 29 lutego.