La Liga: stracona szansa Valencii, na Estadio Mestalla grali do końca

Piorunująca końcówka na Estadio Mestalla. W 89. minucie Valencia objęła prowadzenie w meczu z Levante, ale nie dowiozła go do końca, bo goście wyrównali już po czasie doliczonym!

Szymon Mierzyński
Puste trybuny stadionu Valencii Getty Images / UEFA - Handout / Puste trybuny stadionu Valencii
Wynik otworzył strzałem z kilku metrów Rodrigo Moreno, zamykając płaskie dośrodkowanie Jose Gayi z lewego skrzydła. Wtedy przyjezdni grali w osłabieniu, bo kwadrans wcześniej drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Roger Marti.

Wydawało się, że Valencia sięgnie po pełną pulę, jednak w doliczonym czasie Mouctar Diakhaby popełnił faul we własnym polu karnym i jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Gonzalo Melero.

Ekipa Alberta Celadesa ma teraz 43 pkt. i nie poprawiła swojej sytuacji w tabeli. Wciąż jest na 7. miejscu.

Za plecami Valencii plasuje się Granada, która przegrywała w starciu z Getafe, lecz dzięki dubletowi Carlosa Fernandeza w drugiej połowie zdobyła trzy "oczka". Goście zmarnowali w ten sposób okazję na wskoczenie do pierwszej czwórki.

Granada CF - Getafe CF 2:1 (0:1)
0:1 - David Timor Copovi 20'
1:1 - Carlos Fernandez 70'
2:1 - Carlos Fernandez 79'

Valencia CF - Levante UD 1:1 (0:0) 1:0 - Rodrigo Moreno 89' 1:1 - Gonzalo Melero (k.) 90+8'