Bundesliga. Werder - Bayern. Mocny cios w stronę Roberta Lewandowskiego. Polak runął na murawę

Podczas wtorkowego meczu Werder Brema - Bayern Monachium (0:1) obrona gospodarzy nie oszczędzała Roberta Lewandowskiego. W pierwszej połowie Polak przyjął mocny cios, po którym runął na murawę.

Mateusz Domański
Robert Lewandowski trzymający się za twarz po faulu w meczu Werder - Bayern PAP/EPA / Stuart Franklin / Na zdjęciu: Robert Lewandowski trzymający się za twarz po faulu w meczu Werder - Bayern
Do groźnego zdarzenia z udziałem Roberta Lewandowskiego doszło w 27. minucie wtorkowego pojedynku. Polak przyjął piłkę w charakterystyczny dla siebie sposób, a po chwili upadł na murawę.

Wszystko przez piłkarza Werder Brema. Rozpędzony Theodor Gebre Selassie uderzył łokciem prosto w twarz Lewandowskiego. Po tym incydencie reprezentant Polski złapał się za głowę i przez kilka chwil leżał na boisku.

Na szczęście "Lewy" nie doznał żadnego urazu i był w stanie kontynuować swój udział w starciu Werderu Brema z Bayernem Monachium. Nieco ponad kwadrans później pokazał obronie rywala, na co go stać.

W 43. minucie Robert Lewandowski wykorzystał dobre podanie Jerome Boatenga i wpakował piłkę do siatki. To było jedyne trafienie we wtorkowym spotkaniu. Ten gol sprawił, że Bayern ma już zapewnione mistrzostwo Niemiec.

- Robert Lewandowski znów to zrobił. Gol na wagę mistrzostwa (wideo)