Liga chorwacka. Kolejny gol Damiana Kądziora. Dinamo pewnie kroczy po tytuł

Damian Kądzior strzelił bramkę w wygranym 3:2 meczu Dinama Zagrzeb ze Slavenem Belupo. To już 10. trafienie polskiego pomocnika w obecnym sezonie chorwackiej ekstraklasy.

Waldemar Ossowski
Damian Kądzior PAP/EPA / Goran Stanzl/PIXSELL / Na zdjęciu: Damian Kądzior
Kądzior otworzył wynik spotkania w 23. minucie gry. Dinamo prowadziło na własnym boisku już 2:0, ale Slaven zdołał wyrównać. Decydującą bramkę strzelił w 90. minucie meczu Bruno Petkovic.

Damian Kądzior utrzymał świetną formę sprzed pandemii. W obecnym sezonie chorwackiej ekstraklasy Polak strzelił już 10 bramek, co daje mu 6. miejsce w tabeli strzelców.

Dinamo Zagrzeb pewnie zmierza po kolejny tytuł mistrzowski. Klub ze stolicy Chorwacji przewodzi tabeli z dorobkiem 71 punktów.

Polski pomocnik rozgrywa na Bałkanach drugi sezon. Latem 2018 roku Dinamo wykupiło go z Górnika Zabrze za ok. 400 tys. złotych.