Premier League: Brighton - Arsenal. Niespodziewane zwycięstwo gospodarzy. Bramka w ostatnich sekundach

Spora niespodzianka w Premier League! W 30. kolejce spotkań ekipa Brighton pokonała faworyzowany Arsenal 2:1. Decydujące trafienie gospodarze zadali w ostatnich sekundach meczu, a jego autorem został Neal Maupay.

Adrian Nuckowski
Nicolas Pepe i Dan Burn walczą o piłkę PAP/EPA / GARETH FULLER / Na zdjęciu: Nicolas Pepe i Dan Burn walczą o piłkę
Początek rywalizacji na Falmer Stadium należał do podopiecznych Mikela Artety. Już w 8. minucie bliski otworzenia wyniku był Bukayo Saka, jednak po jego strzale piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Mathew Ryana. Kilka minut później swoją szansę zmarnował Alexandre Lacazette. W 31. minucie Francuz po raz kolejny mógł wpisać się na listę strzelców. Jego strzał głową fenomenalnie sparował jednak bramkarz Brighton.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy z powodu kontuzji murawę musiał opuścić Bernd Leno. Jego zmiennik Emiliano Martinez chwilę po wejściu na boisko musiał interweniować po groźnym strzale Aarona Mooya.

W drugiej połowie kibice w końcu doczekali się bramek. W 68. minucie precyzyjnym strzałem w lewy, górny róg bramki Mathew Ryana popisał się Nicolas Pepe, otwierając wynik spotkania. Wcześniej Kanonierzy trafili do siatki po bramce zdobytej przez Pierre-Emericka Aubameyanga, jednak po konsultacji VAR okazało się, że Gabończyk był na pozycji spalonej.

Gospodarze nie musieli długo czekać na odrobienie strat. W 75. minucie zamieszanie w polu karnym Arsenalu wykorzystał Lewis Dunk, doprowadzając do remisu. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, decydujący cios zadał Neal Maupay. Napastnik Brighton wykorzystał doskonałe podanie Aarona Connoly'ego zapewniając swojej drużynie trzy "oczka" w starciu z faworyzowanym przeciwnikiem.