Serie A. SPAL - AC Milan. Zobacz niesamowite trafienie Sergio Floccariego (wideo)

W meczu 29. kolejki Serie A grające przez ponad 45 minut w osłabieniu SPAL zremisowało u siebie z AC Milan 2:2. Ozdobą spotkania było kapitalne trafienie Sergio Floccariego.

Mateusz Kozanecki
Bramka Sergio Floccariego Twitter / Eleven Sports / Bramka Sergio Floccariego
Wynik spotkania w Ferrarze już w 13. minucie otworzył Mattia Valoti. Niedługo później SPAL w kapitalnym stylu podwyższyło na 2:0.

Sergio Floccari zauważył, że Gianluigi Donnarumma wyszedł z bramki, a następnie oddał strzał z odległości około 30 metrów. Piłka przelobowała bramkarza Milanu, który próbował jeszcze ją sięgnąć, ale bezskutecznie.

SPAL od 43. minuty grało w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Marco D'Alessandro. Mimo to drużyna dzielnie się broniła. Dopiero w doliczonym czasie gry Milan doprowadził do wyrównania.

Aktualnie SPAL zajmuje 19. miejsce w tabeli z siedmioma punktami straty do bezpiecznej pozycji. Na dziewięć kolejek przed końcem rozgrywek, siódmy jest AC Milan, który wciąż ma szanse na grę w europejskich pucharach.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)