Serie A: SSC Napoli lepsze od Genoi CFC. Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik byli zmiennikami

SSC Napoli zwyciężyło 2:1 z Genoą CFC. Drużyna Gennaro Gattuso pozostaje w dobrej formie po restarcie Serie A. Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik pojawili się na boisku jako zmiennicy w drugiej połowie.

piłkarze Napoli PAP/EPA / LUCA ZENNARO / Na zdjęciu: piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli zmierzyli się z przeciwnikiem, który nie wygrał żadnego z pięciu meczów po restarcie ligi i we wtorek zaliczył lądowanie w strefie spadkowej. Był to efekt zwycięstwa US Lecce z Lazio. Rossoblu próbowali w środę ewakuować się z niebezpiecznego miejsca w tabeli, choć ze statystycznego punktu widzenia stali na straconej pozycji.

Napoli jest niepokonane w meczach z Genoą CFC od 2012 roku. Passa trwa od 16 spotkań, a z ośmiu rozegranych w Ligurii przyjezdni z Neapolu wygrali sześć. Na dodatek Azzurri są w wyższej formie, a po zmianie trenera Carlo Ancelottego na Gennaro Gattuso po pierwsze zdobyli Puchar Włoch, a po drugie 18 z możliwych 28 punktów w Serie A.

Gattuso nie wystawił Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika w podstawowym składzie. Obaj czekali na możliwość zaistnienia w tym meczu w rolach zmienników. Zamiast Zielińskiego w środku pola wystąpił od początku Eljif Elmas i już w 7. minucie skierował piłkę do bramki Genoi CFC. Trafienie zostało anulowane z powodu zagrania ręką po długich konsultacjach z arbitrami siedzącymi przed monitorami i analizującymi powtórki.

"Dublerem" Arkadiusza Milika był tradycyjnie Dries Mertens i w pierwszej połowie Belg miał trzy szanse na otworzenie wyniku. W dwóch sytuacjach interweniował odpowiednio rozgrzany od pierwszych minut Mattia Perin. Uderzenia "Ciro" nie były idealne, co ułatwiło ich poskromienie przez byłego bramkarza Juventusu FC. Dries Mertens przymierzył na 1:0 zgodnie z porzekadłem "do trzech razy sztuka" w czasie doliczonym. Wyraźna przewaga Azzurrich została potwierdzona.

Napoli rozpoczęło drugą połowę podobnie źle jak w poprzednim meczu na wyjeździe z Atalantą. Tym razem falstart po przerwie zakończył się strzałem Edoardo Goldanigi na 1:1 po dośrodkowaniu Lasse Schone z rzutu rożnego.

W 64. minucie trener Gattuso wysłał z ławki rezerwowych na boisko Arkadiusza Milika oraz Hirviga Lozano. Zadaniem tych zawodników było odzyskanie prowadzenia dla Napoli. Meksykanin szybko osiągnął cel i praktycznie pierwsza jego akcja zakończyła się strzałem w sytuacji sam na sam na 2:1. Odrobinę pogubił się po podaniu z głębi pola, ale ostatecznie poskromił futbolówkę i rozstrzygnął mecz.

Piotr Zieliński wszedł na boisko w 82. minucie i pomógł utrzymać korzystny wynik. Generalnie Polacy solowo nie wyróżnili się, ale mogli zejść z boiska zadowoleni z powodu zwycięstwa.

Filip Jagiełło był na ławce rezerwowych gospodarzy. Po raz ostatni wystąpił w marcu.

Genoa CFC - SSC Napoli 1:2 (0:1)
0:1 - Dries Mertens 45'
1:1 - Edoardo Goldaniga 49'
1:2 - Hirving Lozano 66'

Genoa: Mattia Perin - Edoardo Goldaniga, Cristian Zapata, Andrea Masiello - Davide Biraschi (82' Paolo Ghiglione), Francesco Cassata (70' Iago Falque), Lasse Schone, Valon Behrami (64' Lukas Lerager), Antonio Barreca - Andrea Pinamonti (82' Andrea Favilli), Antonio Sanabria (70' Goran Pandev)

Napoli: Alex Meret - Elseid Hysaj, Kostas Manolas, Nikola Maksimović, Mario Rui - Fabian Ruiz (87' Allan), Stanislav Lobotka, Eljif Elmas (82' Piotr Zieliński) - Matteo Politano (64' Hirving Lozano), Dries Mertens (64' Arkadiusz Milik), Lorenzo Insigne (82' Amin Younes)

Żółta kartka: Goldaniga (Genoa)

Sędzia: Maurizio Mariani