The Championship: Leeds United jedną nogą w Premier League! Cały mecz Mateusza Klicha

Leeds United odniosło kolejne zwycięstwo i jest o krok od awansu do Premier League. Drużyna Mateusza Klicha pokonała zamykające tabelę Barnsley FC 1:0.

Szymon Mierzyński
piłkarze Leeds United Getty Images / Alex Dodd / Na zdjęciu: piłkarze Leeds United
Rozstrzygnięcie padło w 28. minucie, gdy samobójczego gola zdobył austriacki obrońca gości, Michael Sollbauer.

Mateusz Klich spędził na boisku 90 minut, zaliczając 44. występ w obecnym sezonie The Championship. Dotąd strzelił sześć bramek i dołożył do nich pięć asyst.

"Pawie" są już o krok od przypieczętowania bezpośredniego awansu do Premier League. Na dwie kolejki przed końcem sezonu mają sześć punktów przewagi nad trzecim w tabeli Brentfordem, który jednak legitymuje się lepszą różnicą bramek. Dlatego przy równym dorobku mógłby jeszcze uplasować się wyżej.

By nie oglądać się na wyniki innych spotkań, Leeds musi wywalczyć jedno "oczko". Może to zrobić w wyjazdowym starciu z Derby County, bądź domowym z Charlton Athletic.

Istnieje też możliwość, że "Pawie" będą świętować już w piątek i to bez gry. Stanie się tak, jeśli West Bromwich Albion (jego zawodnikiem jest Kamil Grosicki) nie wygra na wyjeździe z Huddersfield Town. Wtedy "The Baggies" stracą szanse na dogonienie Leeds i drużyna Marcelo Bielsy będzie pewna zakończenia sezonu co najmniej na 2. pozycji.

Ewentualna druga taka szansa nadejdzie w sobotę. Warunek? Brak wygranej Brentfordu, który zmierzy się na wyjeździe ze Stoke City.

Leeds United - Barnsley FC 1:0 (1:0)
1:0 - Michael Sollbauer (sam.) 28'

Czy Leeds United będzie świętować awans już w piątek?