Serie A. Napoli - Udinese. Pierwszy kontakt z piłką i gol. Zobacz trafienie Arkadiusza Milika (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik (Napoli) strzela gola w spotkaniu z Udinese

Arkadiusz Milik z 11. trafieniem w trwających rozgrywkach Serie A. Polak wszedł na boisko w 31. minucie spotkania z Udinese Calcio. Pierwszy kontakt z piłką od razu zamienił na bramkę.

SSC Napoli wciąż ma szansę na grę w europejskich pucharach. Podopieczni trenera Gennaro Gattuso przed meczem z Udinese Calcio mieli zaledwie trzy punkty straty do szóstego Milanu i o jeden mecz rozegrany mniej.

Spotkanie z Udinese rozpoczęło się jednak dla nich nie najlepiej. W 22. minucie wynik otworzył pomocnik gości Rodrigo De Paul.

W tym momencie na ławce rezerwowych znajdował się jeszcze Arkadiusz Milik. Polak wszedł na boisko w 31. minucie, kiedy zastąpił Driesa Mertensa. Już pierwszy kontakt z piłką Polaka zakończył się w najlepszy możliwy sposób.

Napastnik wykorzystał płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła Fabiana Ruiza. Hiszpan wypatrzył Milika, a ten nie zmarnował dogrania i doprowadził do wyrównania. Kilka minut później 26-latek dostał żółtą kartkę za ostre zagranie.

Piłkarze zeszli na przerwę przy wyniku 1:1. Dla Milika była to 11. bramka w trwających rozgrywkach ligowych.

Czytaj także:PKO Ekstraklasa. Poznaliśmy najlepszych. Jorge Felix piłkarzem sezonu, Aleksandar Vuković numerem 1 wśród trenerówSerie A. Zlatan Ibrahimović był wściekły, że musiał zejść. Trener Milanu tłumaczy zamieszanie

Czy SSC Napoli zagra w europejskich pucharach w sezonie 20/21?