Serie A. Juventus - Lazio. Wojciech Szczęsny bez błędów. Włoskie media doceniły jego interwencję

Juventus Turyn pokonał Lazio Rzym 2:1 i zbliżył się do zdobycia tytułu mistrza Włoch. Media pozytywnie oceniły występ Wojciecha Szczęsnego i doceniły jego interwencję po strzale Sergeja Milinkovicia-Savicia.

Łukasz Witczyk
Wojciech Szczęsny Getty Images / Daniele Badolato - Juventus FC / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Wygraną Juventusowi Turyn zapewniły dwa trafienia Cristiano Ronaldo. Portugalczyk najpierw w 51. minucie wykorzystał rzut karny, a kilka chwil później dobił Lazio Rzym. Zespół ze stolicy Włoch odpowiedział jedynie trafieniem z jedenastu metrów Ciro Immobile. Dzięki temu triumfowi Juventus przybliżył się do zdobycia mistrzostwa Włoch. Na cztery kolejki przed końcem sezonu ma osiem punktów przewagi nad Interem Mediolan.

Włoskie media pozytywnie oceniły występ Wojciecha Szczęsnego. Doceniono zwłaszcza jego interwencję z 89. minuty, kiedy to przy strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Sergeja Milinkovicia-Savicia polski golkiper wyciągnął się jak struna i odbił piłkę szybującą w okienko jego bramki.

Zdaniem dziennikarzy "La Gazzetta dello Sport" Polak zasłużył na "7" w dziesięciostopniowej skali, gdzie "1" oznacza występ poniżej krytyki, a "10" klasę światową. "Wspaniały lot po rzucie wolnym Milinkovicia-Savicia ratuje Juventusowi zwycięstwo" - uargumentowano w największym włoskim dzienniku sportowym.

Pozostałe media najczęściej dawały Szczęsnemu notę "6,5". "Zmuszony przez kolegów do grania trudnych piłek nogami. Ratuje wszystko po strzale Milinkovicia-Savicia" - czytamy w portalu calciomercato.com.

"Miał bardzo mało do roboty przez 80 minut. Pod presją był tylko w końcówce. Stracił gola po strzale Immobile z rzutu karnego. Uratował wynik interwencją po strzale Milinkovicia-Savicia z rzutu wolnego" - dodaje portal tuttojuve.com.

Noty Wojciecha Szczęsnego:

calciomercato.com La Gazzetta dello Sport tuttojuve.com goal.com corriere.it
Nota 6,5 7 6,5 6,5 6,5

Czytaj także: Złota Piłka 2020 odwołana. Maciej Iwański: u mnie na pierwszym miejscu byłby Lewandowski Złota Piłka 2020 odwołana. Media współczują Lewandowskiemu. "Gorzka wiadomość"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)