Serie A: AS Roma rozbiła SPAL. Arkadiusz Reca zagrał w zdemolowanym zespole

Arkadiusz Reca i Mariusz Stępiński zaprezentowali się w środę wieczorem na włoskich boiskach. Ten pierwszy będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o meczu, który SPAL przegrał 1:6 z AS Romą.

SS
piłkarze AS Roma PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma
Trwa walka o uniknięcie udziału w kłopotliwych eliminacjach Ligi Europy. Biorą w niej udział AS Roma i AC Milan. Giallorossi mieli obowiązek odpowiedzieć na wygraną Rossonerich z US Sassuolo, ponieważ grali ze zdegradowanym SPAL-em. AS Roma prowadziła już do przerwy, a kiedy krótko po niej zrobiło się 4:1, było jasne, że komplet punktów pojedzie z Ferrary do Rzymu. Ostatecznie drużyna, w której grał od 6. minuty Arkadiusz Reca, została zdemolowana 1:6. Thiago Cionek i Bartosz Salamon przyglądali się kolejnemu wstydliwemu występowi SPAL-u z ławki rezerwowych.

Na wynik meczu Interu Mediolan z niepokonaną od sześciu kolejek ACF Fiorentiną spoglądał Juventus. Od niego zależało, czy Stara Dama będzie mieć już w czwartek możliwość zagwarantowania sobie mistrzostwa Włoch. Remis 0:0 w Mediolanie daje taką szansę Bianconerim. Z powodu urazu pleców nie zagrał Bartłomiej Drągowski. Jego dubler Pietro Terraciano nie dał się pokonać żadnym z dziewięciu strzałów celnych Interu.

Hellas Werona przyjechał na mecz z Torino FC po pięciu kolejkach bez zwycięstwa. W rundzie jesiennej beniaminek, znany raczej z oszczędnego stylu, rozegrał z Bykami spotkanie zakończone remisem 3:3. Tym razem na boisku działo się mniej. Dopiero w 57. minucie Fabio Borini strzelił z rzutu karnego na 1:0 dla Hellasu. Niewiele później do remisu 1:1 doprowadził Simone Zaza. Z ławki rezerwowych gości wszedł w 79. minucie Mariusz Stępiński, a Paweł Dawidowicz jest kontuzjowany.

US Lecce nie rezygnuje z walki o pozostanie we włoskiej elicie. Tym razem beniaminek z południa Półwyspu Apenińskiego zwyciężył 3:1 z Brescią Calcio. Najważniejszym zawodnikiem pierwszej części spotkania był Gianluca Lapadula, który dwukrotnie pokonał Jessego Joronena. Wynik ustalił Riccardo Saponara. Strata Lecce do będącej na najniższym bezpiecznym miejscu Genoi CFC wynosi cztery punkty, a do końca sezonu pozostały trzy kolejki.

1:1 - Simone Zaza 67'

US Lecce - Brescia Calcio 3:1 (2:0) 1:0 - Gianluca Lapadula 22' 2:0 - Gianluca Lapadula 32' 2:1 - Daniele Dessena 63' 3:1 - Riccardo Saponara 70'