Serie A: Zlatan Ibrahimović poprowadził AC Milan do zwycięstwa z US Sassuolo

Zlatan Ibrahimović strzelił dwa gole w wygranym 2:1 meczu AC Milanu z US Sassuolo. Rossoneri zwyciężyli w siedmiu z dziewięciu pojedynków po restarcie Serie A.

piłkarze AC Milan PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan
W rundzie jesiennej drużyny zremisowały ze sobą 0:0. Na powtórkę absolutnie się nie zanosiło. Po restarcie ligi US Sassuolo strzeliło 23 gole, a AC Milan 27. Tak Neroverdi, jak i Rossoneri nie zeszli z boiska, bez zdobycia minimum jednej bramki, po żadnym meczu.

W 19. minucie nowej tradycji Milanu stało się zadość. Zlatan Ibrahimović strzelił gola na 1:0 "szczupakiem" po wrzutce z głębi pola Hakana Calhanoglu. Podopieczni Stefano Piolego przeprowadzili żwawy atak po złym wyprowadzeniu piłki przez Federico Peluso. Szwed dobił w tym momencie do granicy 10 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej ligi i nie było to jego ostatnie słowo.

Milan bronił prowadzenia z osłabioną defensywą. Z powodu urazów zeszli z boiska już w pierwszej połowie Andrea Conti i Alessio Romagnoli. Ten ostatni nie dograł meczu po raz pierwszy w sezonie, a opaskę kapitana przekazał rozgrywającemu 200. mecz dla klubu Gianluigiemu Donnarummie.

Bramkarz Milanu nie okrasił jubileuszu 13. czystym kontem w sezonie. Francesco Caputo strzelił gola na 1:1 z rzutu karnego w 42. minucie, a jedenastka została podyktowana za zagranie ręką Hakana Calhanoglu. Napastnik Sassuolo strzelił 19. gola w sezonie i zwraca na siebie uwagę selekcjonera Roberto Manciniego. W klasyfikacji snajperów Serie A jest drugim Włochem wyłącznie za Ciro Immobile.

Milan odzyskał prowadzenie w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Za gola na 2:1 odpowiadał identyczny duet co za pierwszego. Zlatan Ibrahimović wygrał w sytuacji sam na sam z Andreą Consiglim po podaniu Hakana Calhanoglu. Turek z ośmioma ostatnimi podaniami jest najlepszym asystentem w zespole z Mediolanu. AC Milan zdobył minimum dwie bramki w dziewięciu meczach z rzędu. Takim osiągnięciem nie mógł pochwalić się od 21 lat.

Rossoneri w drugiej połowie grali jedenastu na dziesięciu, co ułatwiało zadanie. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Mehdi Bourabia. AC Milan utrzymał przewagę 2:1, a trzecie z rzędu zwycięstwo w Reggio Emilia daje mu przynajmniej do środy piąte miejsce w tabeli. Z kolei Sassuolo zostało pokonane po ośmiu kolejkach bez porażki.

US Sassuolo - AC Milan 1:2 (1:2)
0:1 - Zlatan Ibrahimović 19'
1:1 - Francesco Caputo (k.) 42'
1:2 - Zlatan Ibrahimović 45'

Sassuolo: Andrea Consigli - Mert Muldur (46' Giorgos Kyriakopoulos), Marlon, Federico Peluso, Rogerio - Mehdi Bourabia, Manuel Locatelli - Domenico Berardi, Giacomo Raspadori (46' Francesco Magnanelli), Lukas Haraslin (46' Jeremie Boga, 67' Filip Djuricić) - Francesco Caputo (89' Hamed Junior Traore).

Milan: Gianluigi Donnarumma - Andrea Conti (11' Davide Calabria), Simon Kjaer, Alessio Romagnoli (31' Matteo Gabbia), Theo Hernandez (46' Diego Laxalt) - Franck Kessie, Ismael Bennacer (79' Lucas Biglia) - Alexis Saelemaekers, Hakan Calhanoglu (79' Giacomo Bonaventura), Ante Rebić - Zlatan Ibrahimović.

Żółte kartki: Bourabia, Locatelli (Sassuolo) oraz Hernandez, Bennacer, Laxalt, Bonaventura (Milan).

Czerwona kartka: Mehdi Bourabia (Sassuolo) /45' - za drugą żółtą/.