Transfery. Fortuna I liga: GKS Tychy wzmocnił skład. Bartosz Biel i Krzysztof Wołkowicz przenieśli się z Bełchatowa

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Bartosz Biel
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Bartosz Biel
zdjęcie autora artykułu

GKS Tychy zakontraktował Bartosza Biela i Krzysztofa Wołkowicza. Klub z Górnego Śląska jest najaktywniejszym pierwszoligowcem na początku okienka transferowego.

Nowi piłkarze GKS-u Tychy byli podstawowymi zawodnikami zespołu z Bełchatowa w zakończonym w sobotę sezonie. 26-letni Bartosz Biel rozegrał 33 mecze jako skrzydłowy, strzelił dziewięć goli, a przy trzech asystował. 25-letni Krzysztof Wołkowicz czasem występował jako boczny pomocnik, a czasem jako boczny obrońca. W 22 spotkaniach zdobył dwie bramki, a przy trzech asystował.

Piłkarze zamienili górniczy klub z Bełchatowa na ten z Tychów. Bartosz Biel i Krzysztof Wołkowicz podpisali kontrakty do czerwca 2022 roku z możliwością przedłużenia.

GKS Bełchatów rozpoczynał sezon pod wodzą Artura Derbina, który niebawem zajmie się przygotowaniem tyszan do nowych rozgrywek. Szkoleniowiec wystawił obu skrzydłowym pozytywną rekomendację i chciał z nimi pracować również w swoim nowym klubie.

GKS Tychy jest najaktywniejszym pierwszoligowcem na początku okienka transferowego. Ma już pięciu nowych zawodników. W poprzednim tygodniu pochwalił się transferem obrońcy Nemanji Nedicia. 25-letni Czarnogórzec reprezentował w trzech poprzednich sezonach FK Sutjeskę Niksić. Jeszcze wcześniej GKS zaprezentował obrońców Anatolija Kozłenkę oraz Marcela Stefaniaka.

W zakończonym w sobotę sezonie GKS dobrze atakował, ale nagannie bronił. Poza tym miał problem z ustabilizowaniem swoich wyników. Wszystko to w połączeniu poskutkowało dziewiątym miejscu w tabeli poza strefą barażową.

Czytaj także: Fabian Piasecki najlepszym strzelcem Fortuna I ligi. Poprawił wynik poprzedniego króla Czytaj także: Stal Mielec najlepsza w lidze. Olimpia Grudziądz spadła

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!

Źródło artykułu: