Baraże o I ligę. Bytovia Bytów - Resovia. Gol "stadiony świata" (wideo)

Bytovia Bytów w konkursie rzutów karnych przegrała z Resovią i marzenia o grze w Fortuna I lidze musi odłożyć do następnego roku. Ozdobą barażu była bramka Daniela Ferugi z rzutu wolnego.

Piotr Bobakowski
Bytovia - Resovia, gol Daniela Ferugi z rzutu wolnego Twitter / sport_tvppl / Bytovia - Resovia, gol Daniela Ferugi z rzutu wolnego
7:6 w serii rzutów karnych i awans do finału baraży o I ligę - Resovia w dramatycznych okolicznościach pokonała Bytovię Bytów i przedłużyła szansę na awans (więcej szczegółów TUTAJ).

Po 90 minutach wynik był 0:0. W dogrywce natomiast padły dwa gole. W 95. minucie Kamil Radulj pewnie wykorzystał rzut karny i wyprowadził gości na prowadzenie. Bytovia odpowiedziała w 107. minucie. Do rzutu wolnego podszedł Daniel Feruga i fantastycznym strzałem pokonał Zapytowskiego.

Takiego wykonania nie powstydziłby się sam Lionel Messi z Barcelony. Piłka po uderzeniu Ferugi przeleciała wysoko nad murem, by za chwilę wpaść w samo okienko bramki rzeszowskiego zespołu.

"Co za gol!" - skomentowano na twitterowym koncie telewizji TVP Sport, gdzie zamieszczono film z golem z gatunku "stadiony świata". Gospodarze i sam strzelec mogą tylko żałować, że bramka ta nie dała awansu do finału baraży.

Zobacz:
Fortuna I liga: Radomiak zagra w finale barażów o awans. Miedź Legnica nie wróci do PKO Ekstraklasy