Szkocja. Patryk Klimala z pierwszym ligowym golem. Wystarczyły mu cztery minuty

Patryk Klimala zdobył swoją debiutancką bramkę w szkockiej Premiership. Polak pokonał bramkarza rywali zaledwie cztery minuty po swoim wejściu na boisko.

Bartłomiej Bukowski
Patryk Klimala Twitter / CelticFC / Na zdjęciu: Patryk Klimala
Patryk Klimala zdecydowanie może być zadowolony z początku sezonu w swoim wykonaniu. W pierwszej kolejce szkockiej Premiership w 90. minucie meczu z Hamilton ustalił wynik na 5:1.

Polak wykorzystał świetne prostopadłe podanie od Christophera Julliena, po czym przepchnął goniącego go obrońcę i pewnie pokonał bramkarza.

Były piłkarz Jagiellonii Białystok na boisku pojawił się zaledwie cztery minuty wcześniej zmieniając bohatera meczu - Odsonne'a Edouarda. Francuz mógł pochwalić się zdobyciem hattricka.

"Edouard pokazał dziś swoją klasę, więc nie ma wątpliwości, że jest niekwestionowanym starterem, ale polski napastnik zaczyna udowadniać, że może być bardzo przydatną opcją z ławki" - napisał w pomeczowym podsumowaniu serwis thecelticstar.com.

21-latek po transferze do Szkocji ma duże problemy z przebiciem się do składu. W zeszłym sezonie, na 10 możliwych do rozegrania spotkań w lidze, tylko dwukrotnie wszedł na ostatnie kilka minut. W części meczów nie mieścił się nawet na ławkę rezerwowych.