Serie A: Fiorentina pokonała SPAL, 10 minut Bartosza Salamona

Bez niespodzianki w pierwszym niedzielnym spotkaniu 38. kolejki Serie A. Fiorentina pokonała na wyjeździe zdegradowany już SPAL 3:1.

Szymon Mierzyński
piłkarze Fiorentiny PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: piłkarze Fiorentiny
Gospodarze zamykają tabelę i nie mieli nawet matematycznych szans na utrzymanie. "Viola" natomiast jest w środku stawki i nie mogła już marzyć o występach w europejskich pucharach.

Na Stadio Paolo Mazza dość długo zanosiło się na niespodziankę, bo przed przerwą gospodarze odpowiedzieli na gola Alfreda Duncana i utrzymywali remis aż do ostatnich minut. W końcu jednak faworyt zapewnił sobie pełną pulę. Na 1:2 trafił Christian Kouame, a w doliczonym czasie wynik ustalił strzałem z rzutu karnego Erick Pulgar.

W zespole Fiorentiny całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Bartłomiej Drągowski. Podobnie było z Thiago Cionkiem w SPAL. 10 minut rozegrał natomiast inny z polskich piłkarzy gospodarzy, Bartosz Salamon (zmienił w końcówce Mohameda Faresa).

SPAL - ACF Fiorentina 1:3 (1:1) 0:1 - Alfred Duncan 30' 1:1 - Marco D'Alessandro 39' 1:2 - Christian Kouame 89' 1:3 - Erick Pulgar (k.) 90+4'

Pokaż całą tabelę

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy w przyszłym sezonie ACF Fiorentina wywalczy udział w europejskich pucharach?