Jupiler League: Żewłakow przypomniał się kibicom / Akpala Show!

Marcin Żewłakow przełamał strzelecką niemoc. W sobotnim spotkaniu 30. kolejki Jupiler League pomiędzy FCV Dender EH a FC Brussels były reprezentant Polski zdobył swoją pierwszą ligową bramkę od 20-tego stycznia. Takich problemów ze skutecznością nie ma natomiast Joseph Akpala, który praktycznie w pojedynkę rozprawił się z Racingiem Genk, popisując się przy tym hattrickiem.

Daniel Rosół

Dla Żewłakowa sobotni gol w meczu z FC Brussels to pierwsze ligowe trafienie w barwach FCV Dender, do którego Polak jest wypożyczony z KAA Gent. Dotychczas 31-letni snajper zdobył dla beniaminka belgijskiej ekstraklasy tylko jedną bramkę - zapewniając remis 1:1 w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału krajowego pucharu przeciwko Anderlechtowi. W rozgrywkach Jupiler League Żewłakow po raz ostatni wpisał się na listę strzelców 20 stycznia, jeszcze jako zawodnik KAA Gent, w spotkaniu przeciwko Excelsiorowi Mouscron.

W spotkaniu 30. kolejki Żewłakow wpisał się na listę strzelców w 70. minucie meczu, doprowadzając do wyrównania. Kilka minut wcześniej FC Brussels na prowadzenie wyprowadził Bojan Neziri.

Skutecznością imponuje Joseph Akpala. Napastnik RSC Charleroi przed tygodniem zdobył dwie bramki w wygranym 4:2 wyjazdowym meczu z Dender, a w sobotni wieczór popisał się hattrickiem i zapewnił Zebrom zwycięstwo 3:1 w potyczce z Racingiem Genk. Tym samym 21-letni Nigeryjczyk zrównał się bramkowym dorobkiem z liderem klasyfikacji strzelcówElianivem Bardą, który w 89. minucie został ukarany czerwoną kartką.