Totolotek Puchar Polski: Stal Stalowa Wola lepsza od Skry Częstochowa. Poznaliśmy komplet par I rundy

Stal Stalowa Wola jako ostatnia dostała się do I rundy Totolotek Pucharu Polski dzięki zwycięstwu 3:1 ze Skrą Częstochowa. Jej następnym przeciwnikiem będzie Lechia Gdańsk. Poznaliśmy komplet par.

piłkarze Stali Stalowa Wola Materiały prasowe / Krzysztof Nowaliński / stal1938.pl / Na zdjęciu: piłkarze Stali Stalowa Wola
Runda wstępna miała za zadanie ograniczyć liczbę uczestników Totolotek Pucharu Polski z 68 do 64. Przystąpiło do niej sześciu z najgorszych ośmiu drugoligowców poprzedniego sezonu. Górnik Polkowice nie musiał grać, ponieważ jego przeciwnik Gryf Wejherowo został wykluczony z rozgrywek.

W sobotę przez rundę wstępną przeszli Lech II Poznań oraz Błękitni Stargard. Drugi zespół klubu z Wielkopolski zmierzy się w następnej rundzie z Olimpią Grudziądz, a Błękitni podejmą Wartę Poznań.

Na niedzielę pozostało jedno spotkanie Skry Częstochowa ze Stalą Stalowa Wola, które wyłoniło przeciwnika dla Lechii Gdańsk. W rundzie wiosennej oba kluby były czołowymi drugoligowcami, ale tylko w przypadku Skry dobre wyniki poskutkowały utrzymaniem. Stal opuściła szczebel centralny i przygotowuje się do startu w III lidze.

Niżej notowana Stalówka zaprezentowała się lepiej w pierwszej połowie, co potwierdziła dwoma golami. W 6. minucie Piotr Mroziński wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką, a w czasie doliczonym Kacper Śpiewak strzelił na 2:0 z okolic linii pola karnego. Przyjezdni mieli sporą zaliczkę przed drugą częścią i choć po powrocie z szatni na boisko stracili jej połowę, to do nich należało ostatnie słowo w meczu. Michał Fidziukiewicz ustalił wynik na 3:1 strzałem kończącym kontratak w 86. minucie.

W przyszłym tygodniu, a konkretnie w czwartek rozpocznie się pierwsza runda z udziałem między innymi przedstawicieli PKO Ekstraklasy. Przeciwnikiem obrońcy trofeum Cracovii będzie Chrobry Głogów. Legia Warszawa zmierzy się z GKS-em Bełchatów, Lech Poznań z Odrą Opole, a Piast Gliwice z Resovią. Dobrze zapowiada się mecz Górnika Zabrze z Jagiellonią Białystok.

Skra Częstochowa - Stal Stalowa Wola 1:3 (0:2)

Karpaty Krosno - Stal Mielec

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Lechia Gdańsk wyeliminuje w następnej rundzie Stal Stalowa Wola?