Liga Mistrzów. Leo Messi wściekły na sędziego. Piłkarz Barcelony odmówił podania ręki

Po ostatnim gwizdku Cuneyt Cakir wystawił łokieć do Lionela Messiego, ale zawodnik Barcelony tylko pogroził mu palcem. Argentyńczyk był zły na sędziego za sytuację z pierwszej połowy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Lionel Messi ONS.pl / Na zdjęciu: Lionel Messi
W sobotni wieczór FC Barcelona zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. "Duma Katalonii" wyeliminowała z rozgrywek SSC Napoli. Po remisie w Neapolu 1:1 wicemistrzowie Hiszpanii pewnie pokonali u siebie Włochów 3:1. Jednym z bohaterów rewanżowego spotkania był Lionel Messi, który po ostatnim gwizdku miał do powiedzenia kilka słów sędziemu Cuneytowi Cakirowi.

Wszystkie bramki w meczu padły w pierwszej połowie. Messi zdobył gola na 2:0 po kapitalnej akcji, podczas której wymanewrował kilku rywali. Argentyńczyk mógł mieć na koncie nawet dublet, ale po długiej weryfikacji VAR sędzia anulował mu kolejne trafienie.

Turecki arbiter najpierw czekał na sygnał z wozu transmisyjnego, a następnie sam długo analizował sytuację przed monitorem tuż obok linii bocznej. Cakir ostatecznie podjął dość kontrowersyjną decyzję i uznał, że Messi dotknął piłki ręką.

Po spotkaniu Messi i Cakir spotkali się w środku boiska. Sędzia wystawił łokieć w kierunku zawodnika, aby podziękować za mecz, ale Argentyńczyk pogroził mu palcem i powiedział kilka słów. Widać było, że mimo awansu, Messi jest zły na sytuację z pierwszej połowy.

W ćwierćfinale Ligi Mistrzów FC Barcelona zmierzy się z Bayernem Monachium. O awansie do kolejnej rundy zadecyduje tylko jeden mecz. Zostanie on rozegrany, tak jak pozostałe spotkania rozgrywek, w Lizbonie.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)