Liga Mistrzów. Atalanta - PSG. Thomas Tuchel wierzył w sukces. "Z pewnością nie zapomnimy tego dnia"

Paris Saint-Germain w doliczonym czasie gry odwróciło losy meczu, strzeliło dwa gole i awansowało do półfinału Ligi Mistrzów. W to, że francuski zespół pokona Atalantę Bergamo do końca wierzył trener Thomas Tuchel.

Łukasz Witczyk
Thomas Tuchel Getty Images / Maja Hitij/Bongarts / Thomas Tuchel
To był jeden z najważniejszych meczów w historii Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji do 91. minuty przegrywali z Atalantą Bergamo 0:1, ale w doliczonym czasie gry zdołali strzelić dwa gole. Zdobyli je Marquinhos oraz Eric-Maxim Choupo-Moting. PSG wygrało 2:1 i awansowało do półfinału Ligi Mistrzów.

W takie rozstrzygnięcie do końca wierzył trener Thomas Tuchel. Po meczu przyznał, że nie miał nawet chwili zwątpienia. - Z pewnością nie zapomnimy tego dnia - powiedział szkoleniowiec dla RMC Sport i przypomniał o jubileuszu 50-lecia Paris Saint-Germain.

Paryżanie w spotkaniu z Atalantą fatalnie pudłowali. Brakowało im skuteczności, ale w końcówce postawili wszystko na jedną kartę i odwrócili losy spotkania. - Nigdy nie miałem wrażenia, że nie zdobędziemy gola. Powiedziałem nawet moim asystentom, że kiedy go już strzelimy, to za chwilę zdobędziemy drugą bramkę. Zagraliśmy bardzo dobry mecz i nasz awans do półfinału jest absolutnie zasłużony - dodał Tuchel.

- Oczywiście było w tym też trochę szczęścia, ale kto obejrzał całe spotkanie, wie, że zasłużyliśmy na awans. W drugiej połowie mieliśmy całkowitą kontrolę - stwierdził Tuchel, który ma teraz powody do świętowania. Jego zespół w półfinale Ligi Mistrzów zmierzy się z triumfatorem pary RB Lipsk - Atletico Madryt.

Finał: 23 sierpnia w Lizbonie

Czytaj także: Show Sławomira Peszki w debiucie! Dwa gole byłego reprezentanta Polski dla Wieczystej Kraków Liga Mistrzów. Atalanta - PSG: wrócili z piekła i zagrają w półfinale! Paryżanie zaskoczyli i pokonali ekipę z Bergamo
Czy Paris Saint-Germain wygra Ligę Mistrzów?