Liga Europy. Twitter po meczu Sevilla - Inter. "Piękny finał dwóch wyrównanych drużyn"

Ogromnych emocji dostarczył finał Ligi Europy Sevilla FC - Inter Mediolan. Hiszpański klub, po świetnym meczu, zwyciężył 3:2, zgarniając po raz szósty w historii triumf w rozgrywkach.

Mateusz Kozanecki
piłkarze Sevilla FC PAP/EPA / Friedemann Vogel / Na zdjęciu: piłkarze Sevilla FC
Rywalizacja w finale Ligi Europy toczyła się cios za cios. Już w 5. minucie Romelu Lukaku otworzył wynik z rzutu karnego. Niedługo później wyrównał, a następnie dołożył drugą bramkę Luuk de Jong.

Na odpowiedź Interu Mediolan nie trzeba było długo czekać. Zaledwie 120 sekund później na listę strzelców wpisał się Diego Godin. Decydujące trafienie zaliczył z przewrotki Diego Carlos.

Sevilla FC po raz szósty w historii zwyciężyła w Lidze Europy (wcześniej Puchar UEFA). Sam finał dostarczył wielu emocji.

"Piękny finał dwóch wyrównanych drużyn. Fajnie, że Sevilla Lopetegui’ego wygrywa trofeum" - skomentował Maciej Kruk z Eleven Sports.

"Świetny finał. Nikt się nie ogląda za siebie" - ocenił jeszcze w trakcie meczu Michał Kołodziejczyk, dziennikarz Canal+.

"Kapitalny finał Ligi Europy. (...) Cudownie się to ogląda" - napisał z kolei Jakub Kręcidło z "Przeglądu Sportowego".

"Świetny finał Ligi Europy, pierwsza połowa perfekcyjna pierwsza połowa" - dodał Mateusz Święcicki, komentator Eleven Sports.

Na uwagę zasłużył także występ Diego Carlosa. Ten najpierw sprokurował rzut karny dla Interu, aby w końcówce w pięknym stylu przesądzić o wygranej swojego zespołu.

Najpierw Carlos sfaulował w polu karnym Lukaku, aby ten w drugiej połowie jako ostatni dotknął piłki, która po strzale Carlosa trafiła do bramki. Michał Pol skomentował tę sytuację parafrazując polskie przysłowie.

Piłkarzom Sevilli triumfu pogratulowali mistrzowie Hiszpanii - Real Madryt. "Gratulacje dla klubu i jego fanów za zasłużone szóste zwycięstwo w rozgrywkach" - napisali przedstawiciele klubu.

Czy zwycięstwo Sevilli jest zaskoczeniem?