Fortuna I Liga. Widzew Łódź będzie szkolić kilkulatków. Rusza nowy projekt

Jak szkolić, to od najmłodszych lat. Rusza projekt "Młody Widzew", który łódzki klub kieruje do dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Chodzi o zachęcenie ich do uprawiania sportu, dbanie o rozwój piłkarski i kształtowanie przywiązania do klubu.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Stadion Miejski przy al Piłsudskiego w Łodzi Materiały prasowe / Widzew.com / Na zdjęciu: Stadion Miejski przy al. Piłsudskiego w Łodzi
Nowy projekt ma być realizowany wspólnie z klubami partnerskimi, które teraz będą mogły zyskać status oficjalnych szkółek piłkarskich Widzewa. Jednym z warunków będzie posiadanie minimum jednej grupy w dwóch z trzech kategorii:"Skrzat" (U7), "Żak" (U9) lub "Orlik" (U11).

- W ostatnim czasie intensywnie pracujemy nad kwestiami szkolenia dzieci i młodzieży, przy czym szkolenie w Akademii Widzewa obejmuje dzieci od 12. roku życia. Brakowało nam jednak dołu piramidy szkoleniowej, czyli oferty skierowanej do najmłodszych dzieci. Z projektem chcieliśmy ruszyć wiosną, ale plany pokrzyżował nam koronawirus. Trudno było myśleć o naborach, kiedy sytuacja zmierzała do czasowego wygaszania aktywności sportowej. Ruszamy więc z nowym sezonem - powiedziała prezes Martyna Pajączek.

Oficjalne szkółki Widzewa będą musiały też realizować program szkoleniowy w oparciu o wytyczne klubowej akademii oraz występować w treningach i turniejach w sprzęcie jej partnera technicznego. Akademia Widzewa będzie mieć też pierwszeństwo w przypadku chęci pozyskania wybranych zawodników.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiej muskulatury może mu pozazdrości nawet Lewandowski. Imponująca sylwetka piłkarza Bayernu

- Zależy nam na tym, żeby na jak najwcześniejszym etapie mieć wpływ na jakość szkolenia młodych zawodników. Nasza idea jest taka, aby Oficjalne Szkółki Piłkarskie Widzewa były przedsionkiem do Akademii Widzewa - etapem przygotowywania dzieci do rywalizacji na wysokim poziomie. Projekt jest skierowany do dzieci z rocznika 2010-2015, które chcą grać w piłkę i rozwijać się w oparciu o metodologię Akademii Widzewa - tłumaczy jej dyrektor Maciej Szymański.

Chodzi również o to, by od najmłodszych lat budować przywiązanie młodych piłkarzy do klubowych barw, które we współczesnej piłce nie jest zjawiskiem powszechnym.

- Bardzo ważne jest także identyfikowanie się z wartościami Widzewa: ambicją, wspólnotą, tradycją. Poza codzienną pracą szkoleniową chcemy też budować społeczność i sprawiać, że jak największa liczba dzieci będzie się czuła związana z Widzewem - dodał Szymański.

Status oficjalnej szkółki Widzewa ma nieść również szereg korzyści. Między innymi są to warsztaty w klubowej akademii dla trenerów, a dla najmłodszych - możliwość oglądania meczów pierwszego zespołu na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego.

Czytaj też:

Błaszczykowski nie będzie jak Cupiał - chce zbudować Wisłę Kraków na silnych fundamentach

Widzew Łódź wzmocnił obronę. Patryk Stępiński wrócił do klubu

Jak oceniasz szkolenie młodzieży w polskiej piłce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×