Peace Cup: Juventus i Real w półfinale

Juventus Turyn i Real Madryt są pierwszymi klubami, które zakwalifikowały się do półfinału Peace Cup. Stara Dama w swoim drugim grupowym spotkaniu pokonała 3:0 Seongnam, natomiast Real Madryt okazał się lepszy od Liga de Quito i zaaplikował swojemu rywalowi cztery bramki, tracąc dwie.

W tym artykule dowiesz się o:

Bianconeri na etapie 1/2 finału zmierzą się właśnie z Królewskimi. Drugą parę utworzą zwycięzcy grup C i D.

Grupa A:

Juventus - Seongnam 3:0 (1:0)

1:0 - Iaquinta 40'

2:0 - Diego 53'

3:0 - Legrottaglie 69'

Juventus nie dał żadnych szans drużynie z Korei - Seongnamowi i pewnie zwyciężył 3:0. Podopieczni Ciro Ferrary od początku przeważali, ale pomimo szans, jakie mieli Vincenzo Iaquinta i David Trezeguet dość długo, bo aż do 40. minuty nie potrafili objąć prowadzenia. Dopiero wówczas debiutujący Diego uruchomił Mauro Camoranesiego, ten dośrodkował do Iaquinty, a napastnik mimo nieczystego uderzenia skierował futbolówkę do bramki.

Po zmianie stron nadal dominowali Bianconeri. W 53. minucie Diego ograł w polu karnym rywala kilku obrońców i ze stoickim spokojem pokonał bramkarza rywali. Po nieco ponad kwadransie Camoranesi dograł do Sebastiana Giovinco, młody Włoch dośrodkował w kierunku Nicoli Legrottaglie, a rosły obrońca ustalił wynik pojedynku na 3:0.

W samej końcówce jeden z rywali mógł zmniejszyć rozmiary porażki, jednak Antonio Chimenti wyszedł z opresji.

Juventus: Buffon (82' Chimenti); Zebina (60' Molinaro), Legrottaglie (77' Ariaudo), Chiellini, Salihamidzić, Camoranesi, C. Zanetti (46' Felipe Melo), Tiago (70' Marrone), Diego (60' Giovinco), Trezeguet, Iaquinta.

Seongnam: Ryong Jung (87' Uk Jeon), Kyun Kim (79' Seong Ko), Ognenovski, Kuk Cho, Young Yang, Ho Lee, Young Kim, Molina, Radoncić, Won Han, Ho Kim.

Żółte kartki: Camoranesi (Juventus).

Sędzia: Enrique Manuel Gonzalez Mejuto (Hiszpania).

4:2 - Negredo 90'+2'

Nie bez problemu, ale Real Madryt wygrał z Liga de Quito, dzięki czemu zakwalifikował się do półfinału Pucharu Pokoju. Popularni Królewscy przeważali, ale pomimo to do przerwy nie udało im się zdobyć bramki.

Po zmianie stron kibice zobaczyli za to aż sześć goli. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo, a po 300 sekundach na 2:0 podwyższył Granero. Goście się nie poddawali i odpowiedzieli trafieniem Vera i dał swojemu klubowi szanse na odniesienie korzystnego rezultatu.

W 72. znów podopieczni Manuele Pellegriniego prowadzili dwoma golami. Tym razem akcje zespołu wykończył Christoph Metzelder. Po dziesięciu minutach znów nadzieje na remis dał Liga de Quito Vera, ale w doliczonym czasie gry wynik konfrontacji na 4:2 ustalił Negredo. Gdyby kluby podzieliły się punktami, wówczas to LDQ zagrałoby w półfinale. Całe spotkanie w barwach Realu rozegrał Jerzy Dudek.

Real: Dudek, Salgado, Pepe, Metzelder, Marcelo, Cristiano Ronaldo (73' Raul), Gago, Guti (81' Drenthe), Robben (46' Granero), Higuain (73' Lass), Benzema (61' Negredo).

Liga de Quito: Cevallos (47' Dominguez), Campos, Calderon, Espinola, Ambrossi, Araujo, De la Cruz, Vera, Reasco, Lara (76' Graf), Bieler.

Żółte kartki: Metzelder, Marcelo (Real) oraz Araujo, Bieler (LDQ).

Sędzia: Raymond Bernie Blom (Holandia).