FC Barcelona wygrywa w sparingu. Lionel Messi z uśmiechem wrócił do gry

W pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera Ronalda Koemana FC Barcelona wygrała w meczu towarzyskim z Gimnastic Tarragona 3:1. W podstawowej jedenastce znalazł się Lionel Messi, który jedną nogą był już poza Camp Nou.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Lionel Messi PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: Lionel Messi
Jeszcze pod koniec sierpnia wydawało się, że Lionel Messi przygodę z FC Barcelona zakończy porażką 2:8 z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Ostatecznie Argentyńczyk w głośnym wywiadzie przyznał, że nie chce sądzić się z klubem swojego życia i pozostanie na kolejny sezon na Camp Nou (więcej TUTAJ).

Messi wrócił do treningów z drużyną i wystąpił w pierwszym towarzyskim spotkaniu przed nowym sezonem z 3-ligowym Gimnastic de Tarragona S.A.E.. "Wrócił na boisko z uśmiechem" - podkreślono w mediach społecznościowych popularnego serwisu "Goal" (zobacz niżej).

Ostatecznie Barcelona wygrała 3:1. Szybko worek z bramkami otworzył powracający po kilku miesiącach po kontuzji Ousmane Dembele, a po chwili z rzutu karnego podwyższył Antoine Griezmann. Warto zaznaczyć, że Francuz wykonywał "jedenastkę", choć na boisku był właśnie Messi.

W przerwie meczu nowy trener Ronald Koeman zmienił całą drużynę i dał szansę kilku zawodnikom z rezerw. W drugiej połowie jedynego gola dla Barcelony zdobył Philippe Coutinho - również po strzale z rzutu karnego.

Kolejny towarzyski mecz Barcelona rozegra w najbliższą środę, przeciwko Gironie. "Duma Katalonii" sezon w La Liga zainauguruje dopiero 27 września - w domowym spotkaniu z Villarreal.

FC Barcelona - Gimnastic Tarragona 3:1 (2:1)
1:0 - Ousmane Dembele 6'
2:0 - Antoine Griezmann (k.) 17'
2:1 - Bonilla 31'
3:1 - Coutinho (k.) 51'

Skład Barcelony w I połowie: Neto - Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Jordi Alba - Alena, Busquets - Messi, Pedri, Dembele - Griezmann.
Skład Barcelony w II połowie: Inaki Pena - Semedo, Araujo, Junior, Cuenca - Coutinho, Riqui Puig, De Jong - Trincao, Braithwaite, Konrad.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)