Premier League: pewna wygrana Leicester City z West Bromwich Albion, Kamil Grosicki nie zagrał

Leicester City od zwycięstwa 3:0 z West Bromwich Albion rozpoczęło zmagania w sezonie 2020/2021 Premier League. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził polski pomocnik WBA, Kamil Grosicki.

Tomasz Rosiński
Timothy Castagne PAP/EPA / Tim Keeton / Na zdjęciu: Timothy Castagne
Ekipa Leicester City przystępowała do niedzielnej konfrontacji w roli faworyta, lecz drużyna WBA zamierzała pokrzyżować szyki rywalowi i chciała zdobyć co najmniej punkt w tym starciu, czego nie udało się jej zrealizować.

Od początku rywalizacji optyczną przewagę mieli przyjezdni, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale przez pewien czas nie potrafili zagrozić bramce The Baggies.

Dopiero w 33. minucie celnym uderzeniem popisał się Harvey Barnes, ale piłkę do boku odbił Sam Johnstone, który uchronił swój zespół przed stratą gola.

Gospodarze skupiali się przede wszystkim na zabezpieczaniu dostępu do własnego pola karnego i pierwsza połowa potyczki zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron wciąż lepiej na murawie prezentowali się podopieczni Brendana Rodgersa, którzy w 56. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas dokładnie spod linii końcowej boiska dośrodkował Dennis Praet, zaś celnie główkował Timothy Castagne.

Przyjezdni nie zamierzali zwalniać tempa i w 74. minucie za sprawą Jamie'ego Vardy'ego wygrywali już 2:0. Anglik pewnie wykorzystał rzut karny. Natomiast dziesięć minut później napastnik Lisów skompletował dublet ponownie celnie uderzając z jedenastego metra.

Więcej nic ciekawego nie wydarzyło się na boisku i zespół Leicester City ograł West Bromwich Albion 3:0.

Premier League, 1. kolejka:

West Bromwich Albion - Leicester City 0:3 (0:0)
0:1 - Timothy Castagne 56'
0:2 - Jamie Vardy 74' (k.)
0:3 - Jamie Vardy 84' (k.)

West Bromwich Albion: Sam Johnstone - Darnell Furlong (69' Rekeem Harper), Kyle Bartley, Semi Ajayi, Dara O'Shea, Kieran Gibbs - Matheus Pereira, Jake Livermore, Romaine Sawyers (69' Kyle Edwards), Grady Diangana - Callum Robinson (60' Hal Robson-Kanu).

Leicester City: Kasper Schmeichel - James Justin, Wilfred Ndidi, Caglar Soyuncu, Timothy Castagne - Nampalys Mendy - Ayoze Perez (67' Marc Albrighton), Dennis Praet (75' James Maddison), Youri Tielemans, Harvey Barnes - Jamie Vardy.

Żółte kartki: Semi Ajayi (West Bromwich Albion) oraz James Justin (Leicester City).

20 Sheffield United 38 7 2 29 20:63 23

-> Premier League: Liverpool - Leeds United. Zobacz ładną bramkę Mateusza Klicha (wideo)

Czy West Bromwich Albion utrzyma się w Premier League?