Ligue 1. Paris Saint-Germain - FC Metz: mistrz Francji wygrał rzutem na taśmę

Paris Saint-Germain z pierwszym zwycięstwem w sezonie 2020/2021 Ligue 1. W zaległym spotkaniu I kolejki mistrz Francji pokonał FC Metz 1:0 po bramce w doliczonym czasie gry.
Tomasz Rosiński
Angel Di Maria (z lewej) i Habib Maiga (z prawej) PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Angel Di Maria (z lewej) i Habib Maiga (z prawej)

Paryżanie co oczywiste przystępowali do środowej rywalizacji z ekipą z Metz w roli faworytów i chcieli się zrehabilitować za ostatnie porażki z Olympique'm Marsylia (0:1) i RC Lens (0:1), co im się udało zrealizować, chociaż w niezadowalającym ich kibiców stylu.

Początkowo odważniej zaatakowali przyjezdni, a dobrą okazję do strzelenia gola miał Ibrahima Niane, który przegrał pojedynek sam na sam z Keylorem Navasem.

Z czasem inicjatywę przejęli podopieczni Thomas Tuchel, zaś aktywni byli Angel Di Maria oraz Mauro Icardi, lecz razili nieskutecznością.

Od 65. minuty PSG musiało grać w "10", gdyż drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Abdou Diallo.

Od tego momentu gospodarze dość niespodziewanie zaczęli poczynać sobie jeszcze lepiej i co chwila gościli pod bramką FC Metz. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, udaną główką popisał się Julian Draxler i zapewnił swojej drużynie pierwszy w tym sezonie Ligue 1 komplet punktów.

Ligue 1, 1. kolejka (mecz zaległy):

Paris Saint-Germain - FC Metz 1:0 (0:0)
1:0 - Julian Draxler 90+3'

Czerwona kartka: Abdou Diallo (Paris Saint-Germain) w 65. minucie /za dwie żółte kartki/.