Podsumowanie środowych meczów 3. rundy kw. Ligi Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Za nami mecze 3. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Levadia Tallin, która wyeliminowała Wisłę Kraków, uległa 0:1 Debreczynowi, Celtic Glasgow Artura Boruca i Łukasza Załuski przegrał 0:1 z Dinamem Moskwa, a Sporting Lizbona tylko zremisował z Twente Enschede. Jedną z bramek dla APOEL-u strzelił Marcin Żewłakow.

W tym artykule dowiesz się o:

Zwycięstwo FK Ventspils nad BATE Borysów można uznać za niespodziankę. Gospodarze rozstrzygnęli losy rywalizacji na swoją korzyść w 64. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Chirkin.

Levadia Tallin, która w poprzednim etapie rozgrywek wyeliminowała mistrza Polski - Wisłę Kraków, uległa 0:1 Debreczynowi. Węgrzy odnieśli ważne zwycięstwo dzięki bramce Leandro.

APOEL Nikozja, którego barw bronią Kamil Kosowski i Marcin Żewłakow, pokonał 2:0 Partizan Belgrad. Drugi z Polaków zdobył jedną bramkę. Ponadto golkipera zespołu z Serbii pokonał Mirosavljebić.

Bezbramkowym remisem zakończyła się rywalizacja FC Szerif Tiraspol ze Slavią Praga i tym samym przed rewanżem jeszcze wszystko jest możliwe.

Do niespodzianki doszło w Doniecku, gdzie triumfator ostatniej w historii edycji Pucharu UEFA tylko zremisował 2:2 z FC Timisoarą. Dwa gole dla gości strzelił Bucur, a dla klubu z Ukrainy trafiali Gladky oraz Fernandinho. Przypomnijmy, że dla Szachtara na co dzień grywa Mariusz Lewandowski.

Bardzo ważne, bo wyjazdowe zwycięstwo odniósł Olympiakos. Klub z Grecji, którego barw broni Michał Żewłakow, ograł 2:0 Slovan Liberec, a bramki zdobywali Papadopoulos i Leonardo.

FC Kopenhaga pewnie pokonała norweski Stabaek. Bramka Gronkjaera i dwie Santina dały mistrzowi Danii ważne zwycięstwo. Dla gości trafił Palmason.

Po bardzo wyrównanym meczu FC Zurich uległo 2:3 NK Maribor. Ekipa ze Słowenii cenne zwycięstwo zawdzięcza bramkom Tavaresa (dwom) i Pavljovicia. Ten drugi ponadto nie wykorzystał rzutu karnego. Dla Szwajcarów trafiali Vonlanthen oraz Hassli.

FC Salzburg zremisował 1:1 z Dinamem Zagrzeb i przed rewanżem nie znajduje się w zbyt korzystnej sytuacji. Austriacy objęli prowadzenie tuż przed przerwą - w 45. minucie, kiedy gola zdobył Zickler. Do wyrównania doprowadził Mandzukin.

Nieoczekiwanie drużynie Dinama Moskwa uległ Celtic Glasgow Artura Boruca i Łukasza Załuski. Jedynego gola w tej konfrontacji już w 7. minucie strzelił Kokorin.

Chociaż FC Twente Enschede już od 24. minuty grało w dziesiątkę, kiedy to czerwoną kartkę zobaczył Boschker, to kibice zgromadzeni na stadionie Jose Alvalade w Lizbonie nie zobaczyli bramek. Najlepszą sytuację miał w 28. minucie Moutinho, ale nie zdołał wykorzystać rzutu karnego.

3. runda kwalifikacji Ligi Mistrzów:

FK Ventspils - BATE Borysów 1:0 (0:0)

1:0 - Chirkin 64'

FC Levadia Tallin - VSC Debreczyn 0:1 (0:0)

0:1 - Leandro 70'

Apoel Nikozja - Partizan Belgrad 2:0 (0:0)

1:0 - Mirosavljević 50'

2:0 - Marcin Żewłakow 85'

FC Szeriff Tiraspol - Slavia Praga 0:0

Szachtar Donieck - FC Timisoara 2:2 (0:1)

0:1 - Bucur 20'

1:1 - Gladky 61'

1:2 - Bucur 80'

2:2 - Fernandinho 86'

Slovan Bratysława - Olympiakos Pireus 0:2 (0:2)

0:1 - Papadopoulos 2'

0:2 - Leonardo 21'

FC Kopenhaga - Stabaek IF (Norwegia) 3:1 (2:0)

2:3 - Pavlović 50'

Inne wydarzenia: Pavlović (Maribor) w 50. minucie nie wykorzystał rzutu katnego.

FC Salzburg - NK Dinamo Zagrzeb 1:1 (1:0)

1:0 - Zickler 45'

1:1 - Mandzukić 63'

Celtic Glasgow - Dynamo Moskwa 0:1 (0:1)

0:1 - Kokorin 7'

Sporting Lizbona - FC Twente Enschede 0:0

Inne wydarzenia: Moutinho (Sporting) w 28. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Czerwona kartka: Boschker 24' (Twente).